TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алими ја презентираше платформата, Димовски побара нови избори

Нова ТВ - пред: 3 часа

Таканаречената Тиранска Платформа е главната тема околу која се кршат копјата во Собранието изминативе три дена. Додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни реплики и контра-реплики ја толкуваат самите, повремено добиваат објаснувања од ...

ВИДЕО Димовски бара да се распушти Собранието, Спасовски да се избере претседател

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ бара претседател на Собрание кој ќе распише избори, СДСМ нова Влада

24 Вести

Димовски: Претседател на Собранието за распишување избори

Алсат-М

Димовски: Претседател на Собранието итно, ама под услов да распише избори

+инфо

Трет ден расправа за избор на претседател и членови на Комисијата за избори и именувања

Алфа

Трет ден дебата во Собранието

МРТ

А1 On Мета Фактор Курир Слободен Печат ТВ21 ТВ21 Тера

57 поврзани вести »

Трето полувреме на конститутивната седница на Собранието

Глас на Америка - пред: 3 часа

Експертите без став околу начинот на кој се опструира изборот на претседател на Собрание и колку време ќе трае оваа седница. ВМРО – ДПМНЕ вчера понуди „патоказ“ за излез од политичката криза но од СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијансата на Албанците го оценија ...

Нова пауза по паузата на Собранието

+инфо

Спикерот Вељаноски главен играч во блокирање на процесот за избор на нов Претседател на Собранието и формирање влада

А1 On

Продолжи конститутивната седница

Телма

Собранието ја продолжува седницата

Телма

Н.Македонија Нова ТВ 24 Вести Локално Мета Мета МКД Н.Македонија

142 поврзани вести »

Албанските партии го отфрлија планот на Груевски за излез од кризата

Алсат-М - пред: 58 мин

Политичките партии на Албанците, планот на ВМРО – ДПМНЕ за излез од кризата го оценија како неприфатлив. ДУИ ги отфрли тврдењата на партијата на Никола Груевски дека странски држави се вмешале во внатрешните прашања на земјава, истовремено ...

СДСМ го отфрли „патоказот” на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

Алијанса за Албанците е против патоказот на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо

Колумна на Ѓорѓи Спасов: Платформа на ВМРО за прогласување на лудилото за здравје

Фокус

Партиите се против патоказот на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор

Р.С.Европа Deutsche Welle 24 Вести 24 Вести А1 On А1 On Нова ТВ Алсат-М

96 поврзани вести »
Македонија »

Јанева го повлече барањето за укинување на притворот за Кочан кое го испрати обвинителството на Зврлевски

Телма - пред: 42 мин

СЈО е единствено надлежно за случаите од прислушкуваните разговори, му одговори Катица Јанева на државното обвинителство на Марко Зврлевски кое се обиде да го укине притворот за Сеад Кочан од случајот „Труст“.

СЈО го повлече барањето на Зврлевски за укинување на притворот за Сеад Кочан

Алсат-М

СЈО го одби барањето на Зврлевски против законитоста на притворот за Кочан

Фактор

Сакам да кажам Н.Македонија Мета еМагазин Канал5 Телма Фокус Мета

45 поврзани вести »

Села: Не го негирам македонскиот идентитет

Нова ТВ - пред: 19 мин

Би требало да им се извините на македонските граѓани при вашето прво обраќање пред Собранието му порача пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на Зијадин Села од Алијансата за Албанците, што потоа предизвика дебата меѓу двајцата на почетокот од ...

Села: Не сум рекол дека Македонците се геноциден народ, Димовски е задолжен да пере мозок

+инфо

Села: Во Собранието заседава Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо

Фактор Курир Република Република Пулс24

8 поврзани вести »

Судиите од кривичен се организираат против распоредот

Телма - пред: 32 мин

Во наредниве три дена незадоволните судии од Кривичниот суд ќе можат до поднесат приговори против новиот рапсоред на в.д. претседателот Рибарев, по кои ке одлучуваат неговите довчерашни колеги од Врховниот суд.

Кривичен суд: Судиите имаат право да поднесат приговор за распоредот

Нова ТВ

Кривичен: Со распоредот исполнети се желбите на судиите

24 Вести

Академик Мета Сведок Телма Стандард Локално МКД +инфо

29 поврзани вести »
Економија »

Охридската туристичка понуда промовирана во Москва

+инфо - тукушто објавено

„Охрид е вековна ризница на цивилизациите, отворен музеј, но и најпознат туристички центар на Македонија“, рече Бакрачевски. По средбата во Федералната агенција за туризам на Руската Федерација во елитниот хотел „Златен прстен”, во центарот на ...

Нелојалната конкуренција и непочитувањето на законите ѝ наштетуваат на туристичката дејност

Академик

Туристичката иднина на земјава лежи на гости од Арабија

+инфо

МРТ Нетпрес Репортер Република Мета А1 On OhridNews А1 On

30 поврзани вести »

Трговците се закануваат со протести

Телма - пред: 16 мин

Пазарџиите, дуќанџиите, таксистите и сите останати трговци на мало, бараат политичката криза да се реши под итно, во спротивно, и тие ќе излезат на улица. Велат дека нивната егзистенцијата е загрозена до срж од овој безизлез и немаат што повеќе да ...

Трговската комора се жали за нечовечките услови за работа

Алсат-М

Пазарџиите до политичарите: Не не терајте од глад да излеземе на улица!

Вечер

МРТ Репортер А1 On +инфо Канал 77

8 поврзани вести »

И зеленчукот може да биде опасен по здравјето

Мама365 - пред: 17 мин

Наспроти онаа позната изрека дека едно јаболко на ден ќе ве спаси од одење на лекар, епидемијата на ешерихија коли која пред неколку години во Германија и во неколку други земји уби повеќе од десетици луѓе и неоправдано уништи голем број ...

Македонија ќе извезува говедско месо во ЕУ

МРТ

Македонско говедско месо ќе се извезува во Европа

Канал5

Вечер Нетпрес еМагазин Мама365 Gotvi.mk Република МРТ А1 On

24 поврзани вести »
Балкан »

Три илјади косовски Срби спречени да одат на митинг на Вучиќ

Канал5 - пред: 2 часа

Нови тензии на релација Белград-Приштина. Повеќе од 60 автобуси со приврзаници на српската напредна партија беа спречени да присуствуваат на митинг во косовскиот град Лепосавич и да му дадат поддршка на претседателскиот кандидат Александар Вучиќ.

Хоџај: Со идејата за заеднички пазар Србија сака да доминира во регионот

+инфо

Македонија во спотот на српскиот кандидат Александар Вучиќ

Panika.be

Телеграф Стандард Стандард МКД Алсат-М Мета Макфакс МКД

34 поврзани вести »

Сенатот на САД изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО

Алсат-М - пред: 8 часа

Американскиот Сенат со големо мнозинство изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО. Резолуцијата за Црна Гора е усвоена со огромно мнозинство од гласови на сенаторите од двете партии.

Сенатот на САД го одобри зачленувањето на Црна Гора во НАТО

Руска реч

ВЕЌЕ НЕМА НИКАКВИ ПРЕЧКИ: Американскиот Сенат го одобри членството на Црна Гора во НАТО

Телеграф

МРТ Фактор Локално Глас на Америка Слободен Печат +инфо Алсат-М Фактор

38 поврзани вести »

Проговори хрватскиот тинејџер што ги уби своите родители: Не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки!

Канал5 - пред: 3 часа

- Жал ми е, се каам, свесен сум што направив, но не можев веќе да ги поднесам нивните забелешки - вака 19 годишниот Тин Шунјерга ги објаснил мотивите за ладнокрвното смислено убиство на своите родители! Во излагањето пред државниот обвинител 19 ...

Проговорил монструмот од Хрватска! Се расплакал и признал: Еве зошто ги убив родителите

Точка

Не му давале пари за дрога: Разгалениот син со денови го планирал убиството на родителите

Република

Канал5 Точка Точка

6 поврзани вести »
Свет »

Оланд: Брегзит ќе биде болен процес за Британците

+инфо - тукушто објавено

Францускиот претседател истакна дека Брегзит „ќе ја задолжи Европа да се движи напред, несомнено со различни брзини“. Сметам дека Брегзит ќе биде болен процес за Британците, изјави францускиот претседател Франсоа Оланд по повод официјалниот почеток ...

Британија го почна разводот од ЕУ

Deutsche Welle

Скап развод: заминувањето од ЕУ ќе ја чини Британија 60 милијарди евра?

МКД

Телма МКД Макфакс Канал5 А1 On МРТ Академик Сакам да кажам

112 поврзани вести »

Доналд Туск в понеделник во Македонија

Телма - пред: 25 мин

Политичката ситуација во Македонија се повеќе ја загрижува Европската Унија која стравува од дестабилизација на целиот регион и тоа е главната причина што претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск својата турнеја на Балканот практично ја ...

Туск до Британците: Ви благодарам и довидување

Алсат-М

Туск идната недела пак во Македонија

Тера

МРТ Макфакс Стандард МРТ Алсат-М Позитив.мк Мета Телевизија Нова

40 поврзани вести »

Никола Старџен: Покренувањето на процесот за Брегзит е скок во темнина

А1 On - тукушто објавено

Одлуката на премиерот Тереза Меј за покренување на процесот на Брегзит, со отворањето на членот 50 од Лисабонската спогодба на ЕУ, претставува скок во темнина, изјави во Глазгов шкотскиот прв министер Никола Старџен.

Меј против втор референдум за независноста на Шкотска...

Н.Македонија

Меј одби да дискутира за прашањето за втор референдум за шкотска независност

Стандард

Факултети Канал5 Нетпрес Локално МКД МКД 24 Вести Стандард

41 поврзани вести »
Скопје »

Протест за мирен живот во населбата „11 Октомври“

+инфо - пред: 7 часа

Не правиме дискриминација врз база на етничка и верска припадност, но цениме дека имаме право да живееме спокојно, велат засегнатите жители. Денеска од 17 до 18 часот граѓаните од урбаната заедница „11 Октомври - бараки“, во Скопје, ќе ја блокираат ...

Блокада на улицата Борис Трајковски попладнево во Скопје

Мета

Попладнево: Протест и блокада на булеварот „Борис Трајковски“

Скопје инфо

Либертас Репортер Локално Радио МОФ

7 поврзани вести »

Четири скопски села утре без струја

+инфо - пред: 6 часа

Прекинот во електродистрибутивната мрежа е заради технички зафати. Утре од 9 до 15.30 часот без струја ќе се корисниците од селата Градовци, Тисовица, Гумалево, Добрино и Дејкове, извести Регионалниот центар за управување со кризи.

Без струја утре делови од Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош

Курир

Без струја утре делови од Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош

А1 On

Здравство24 Пулс24 Телевизија Нова Телеграф Репортер Либертас Вечер Скопје инфо

11 поврзани вести »

Во Виена, средба на градоначалниците Жерновски и Хаупл

А1 On - пред: 4 часа

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска во Виена се сретна со градоначалникот на главниот град во Австрија, Михаел Хаупл. Средбата се реализираше на покана на градоначалникот на Виена, град кој е прогласен за „смарт сити“ во ...

(ФОТО) Во Виена, средба на градоначалниците Жерновски и Хаупл

Репортер

Општина Центар ќе ги применува добрите пракси од Виена

Макфакс

+инфо Локално Точка Вечер Денар

8 поврзани вести »
Црна Хроника »

Куче повторно нападна дете, 9 годишно момче од Катланово на Инфективна, кучето е под надзор

МКД - пред: 4 часа

Деветгодишно дете од Катланово завршило на Инфективна откако вчера било каснато од куче. Поради сериозноста на повеќето повреди, лекарите го задржале на болничко лекување. Од таму соопштија дека изминатите три дена имале уште 7 прегледи на лица ...

КУЧЕ ИСКАСА ДЕТЕ ВО КАТЛАНОВО: На Инфективна клиника годишно помош бараат стотици пациенти

Телеграф

Дете каснато од куче во Катланово

Стандард

Република Тера Сител А1 On Курир Канал5 Пулс24 Курир

30 поврзани вести »

Безмалку 300 сообраќајни прекршоци на возачите од источна Македонија...

Н.Македонија - пред: 1 час

Безмалку 300 сообраќајни прекршоци на возачите од источна Македонија За еден викенд, регистрирани се близу 300 прекршоци во сообраќајот на возачите од источна Македонија. - Од извршената контрола, констатиран е вкупно 291 прекршок од различни ...

Во Тетово санкционирани возачи без валидни дозволи и нерегистрирани возила

А1 On

Три лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

А1 On

+инфо Курир Стандард Курир Нетпрес Слободна Република еМагазин

45 поврзани вести »

Воз удри во „голф“

+инфо - пред: 5 часа

Возилото минувало на необележан премин, а во незгодата повредени се возачот и неговиот сопатник. Вчера околу 17.10 часот на железничката пруга Скопје-Кичево, на див премин во близина на улицата Качанички пат, се случила железничка незгода помеѓу ...

СЕ СУДРИЈА ВОЗ И АВТОМОБИЛ ВО СКОПЈЕ: Двајца повредени, едниот од нив задржан во болница

Телеграф

Двајца повредени во железничка несреќа...

Н.Македонија

Мета Макфакс МКД Позитив.мк Репортер Точка

9 поврзани вести »
Република »

Поради дефект на цевка поплавени куќи и земјоделско земјиште во кумановско Проевце

А1 On - пред: 4 часа

Подрумски простории, дел од куќи, земјоделско земјиште, автомобили на жители од кумановското село Проевце, се поплавени и оштетени изутрината поради дефект на полиетилиенска цевка сопственост на јавното претпријатие „Водовод“.

Пукната цевка поплави дел од Проевце

Kumanovo News

Пукнатата цевка во Проевце како гејзер поплавуваше се наоколу (видео)

Кумановски м.

Кумановски м. +инфо

5 поврзани вести »

"Паркови" подготвува извештај за секоја палма поединечно

Вест - пред: 3 часа

"Согласен сум дека тие сега визуелно изгледаат исушени, но мора да имаме предвид дека треба време тие повторно да разлистаат", вели директорот Авировиќ ЈП "Паркови зеленило" следните неколку дена ќе прави анализи на палмите, за да утврди во каква ...

„Паркови“ анализира колку скопски палми се исушиле, извештај следната недела

Сакам да кажам

Специјалци ќе ги спасуваат палмите?!

Фактор

Слободен Печат Спектра ТВ Н.Македонија +инфо

7 поврзани вести »

Албанец-дрвокрадец фатен во близина на изворот Свети Наум

МКД - пред: 5 часа

Вчера околу 17 часот, во близина на изворот Свети Наум кај местото викано „Војтино", од страна на полициски службеници од ПС за ГП и ГН „Св.Наум" и шумска полиција биле забележани две непознати лица кои вршат кривично дело кражба на дрва со моторна ...

Крадци на дрва фатени кај изворот Свети Наум...

Н.Македонија

Две лица од Албанија вршеле бесправна сеча на дрва кај Свети Наум

OhridNews
3 поврзани вести »
Култура »

Саем на книгата 2017

Fashionel - пред: 49 мин

Саемот на книгата, како една од најзначајните културни манифестации во земјата обезбедува најголема концентрација на дела од домашни и странски автори, современи и класични литературни дела, стручна научна и белетристичка литература, учебници и ...

Меѓународен саем на книгата по 29. пат

Вечер

Саеми на книгата, на образованието и на туристичката понуда од 4 април во Скопје

Мета

Бизнис Вести Мама365 +инфо Сител Макфакс Курир Република А1 On

23 поврзани вести »

Поддршка од Театарот за деца и младинци за СОС Детско село

Канал5 - пред: 58 мин

Театарот за деца и младинци по повод Светскиот ден на театарот денеска ќе ја одигра претставата „Бајка за царот Нај“, од која приходот ќе биде дониран на СОС „Детско село“. По повод Светскиот ден на театарот деновиве повеќе театри изведуваат ...

Театар Комедија и Турскиот театар со претстави за поддршка на СОС Детско село

Курир

Театар Комедија и публиката ја отсонуваа Летната ноќ

Вечер

Маркукуле Вест Вечер Канал5 Телма Канал5 Вест МРТ

43 поврзани вести »

Фестивал на афоризмот и карикатурата „Струмица 2017“ во Куманово

+инфо - пред: 4 часа

На отворениот конкурс оваа година во Струмица пристигнаа околу 400 афоризми и 200 карикатури од триесет земји од светот. Во Изложбениот салон на НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, в петок во 20 часот ќе биде отворена изложбата на ...

Васил Толевски од Скопје победник на конкурсот за афоризам во Кочани

А1 On

Васил Толевски победник на конкурсот за афоризам во Кочани

Cooltura

Вечер

4 поврзани вести »
Наука / Технологија »

ШТО НИ НОСИ НОВИОТ „ГАЛАКСИ С8“: Во живо од Лондон на промоцијата на новиот мобилен на „Самсунг“ (ВИДЕО)

Телеграф - тукушто објавено

На местото на настанот е и „Телеграф.мк“ од каде ќе објавиме ексклузивни фотографии и снимки од новиот модел на мобилен уред со кој компанијата „Самсунг“, како што најави, планира да го преплави пазарот.

Samsung ќе нема доволно процесори за Galaxy S8

Телефони.мк

Новиот знаменосец на HTC ќе има рамка осетлива на допир и притисок

Smartportal

Smartportal Телефони.мк Телеграф GSM.mk Стандард Телефони.мк Smartportal Smartportal

18 поврзани вести »

iOS 10.3 достапен за корисниците

Smartportal - пред: 2 часа

Apple го пушти во употреба iOS 10.3 оперативниот систем како и системите наменети за нивните останати 4 уреди, односно MacOS 10.12.4, watchOS 3.2 и tvOS 10.2. Секако, најголемо внимание привлекува софтверот наменет за мобилните уреди.

Новиот iPhone ќе го носи името iPhone Edition, TouchID сe сели позади, а двојната камера ќе биде вертикална?!

Додај Гас

Новиот iOS 10.3 со непријатно изненадување

ЗаЗабава

GSM.mk GSM.mk Телефони.мк GSM.mk Телефони.мк

8 поврзани вести »

Отсега Facebook Messenger ќe ја прикажува локацијата на вашите контакти

Иновативност - пред: 23 мин

Апликацијата Facebook Messenger нуди нова опција Live Location преку која ќе можете да ја дознаете моменталната локација на вашите пријатели Почнувајќи од оваа недела, Facebook воведе нова опција во својата апликација Messenger именувана како Live ...

Facebook Messenger прецизна гео-локација во вистинско време

Smartportal

На Facebook пристигна опција која менува се (фото+видео)

Денар

GSM.mk Факултети Позитив.мк Стандард Телефони.мк Smartportal IT.mk Smartportal

22 поврзани вести »
Сцена »

Јелена Карлеуша го запали Интернетот: „Мојот задник не е лажен, тоа е сало!“

Хитпортал - пред: 3 часа

Пејачката Јелена Карлеуша привлече огромно внимание со својот одличен изглед, па многумина мислеа дека е во прашање фотошоп, а пејачката одлучи да ја открие вистината. Облечена во трико и мрежести чорапи, Карлеуша вртеше со задникот и ја фасцинираше ...

Северина во трет месец од бременоста

Вест

Дали оваа фотографија е доказ дека Јелена е бремена?

ЗаЗабава

Република Вистина.мк Хитпортал Телеграф Репортер Репортер Вистина.мк Вистина.мк

50 поврзани вести »

„Грдиот“ Дејвид Бекам и неговото непрепознатливо лице (Фото)

Спортклуб - пред: 19 мин

Прославениот Дејвид Бекам, полека но сигурно, во пензионерските денови, почнува и со актерска кариера во дел од европските филмови. Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед, Реал, Милан, ПСЖ, и се придружи на екипата која во средновековно време снима ...

Вака изгледа Дејвид Бекам во новиот филм (Фото)

СуперСпорт

Што се случи со лицето на Дејвид Бекам?

Канал5

ЗаЗабава Црнобело Слободен Печат Дерби +инфо Мама365

9 поврзани вести »

Анџелина Џоли: Помалку ќе се занимавам со филмовите, ќе се фокусирам на децата

24 Вести - пред: 2 часа

Актерката Анџелина Џоли во едно интервју се осврна на тоа каде сега, по разводот од Бред Пит, се гледа себе си и своите шест деца по десет години. „Јас често ќе патувам за да ги видам децата, кои ќе живеат низ целиот свет“, рече Џоли.

Анџелина Џоли: Повеќе од ништо не се плашам

Локално

Бред тајно ја посетил Џоли во Камбоџа

+инфо

Точка Црнобело Слободен Печат А1 On Република Република Идивиди Кајгана

23 поврзани вести »

« Спорт

Федерер се пласираше во четврт-финалето во Мајами

Алсат-М - пред: 2 часа

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер се пласираше во четврт – финалето на турнирот во Мајами откако го елиминираше Агут Баутиста со 2:0 во сетови. Федерер во оваа фаза ќе игра со Томаш Бердих, кој беше подобар од Манарино со идентичен резултат 2:0.

Надал посочи зошто нема да игра против Србија: Тоа би било отров за моите колена

Дерби

Четвртфинале за Федерер и Надал, елиминација за Вавринка

МКД

Gol.mk СуперСпорт Вечер СуперСпорт СуперСпорт еМагазин Вистина.мк SportMedia

71 поврзани вести »

Голден Стејт ги „лансираше ракетите“ пред големото дерби, Нуркиќ „удри“ по својот Денвер во битката за плејофот (Видео)

Дерби - пред: 5 часа

Вицешампионот во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс го доби дербито на вечерта против Хјустон Рокетс во „Тојота Центарот“ со што на одличен начин ја најави пресметката и гостувањето кај директниот конкурент за првото место на Западот составот на Сан ...

Кливленд ги загуби Леброн и првото место на Истокот

Вест

Нуркиќ им посака убаво лето на поранешните соиграчи...

Н.Македонија

СуперСпорт МКД СуперСпорт Спортклуб Gol.mk Слободен Печат Gol.mk Екипа

57 поврзани вести »

Сколс застана зад Погба: Тој е храбро младо момче…

Дерби - пред: 17 мин

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс секогаш отворено, јасно и гласно говори на теми за фудбалот, особено за неговиот поранешен клуб кој се уште не може да се стабилизира и да фати победнички ритам по заминувањето на Сер Алекс Фергусон.

Ибра откри каде ќе игра следната сезона!

Спортски

Абрамович го одржува ветувањето: Овој Челзи ќе биде најсилниот тим во Европа!?

Спортклуб

МКД Спортклуб Спортски Спортклуб Спортклуб СуперСпорт СуперСпорт СуперСпорт

61 поврзани вести »
Магазин »

Компир салата со црвена зелка и сусам (посно)

Мои рецепти - пред: 17 мин

1. Компирите се варат и лупат, се оставаат да изладат. 2. Зелката се сечи или ренда на ситно. 3. Маслинките се сечат на парченца. 4. Сусамот се потпекува. 5. Зелката се става на дното на чинијата, се додаваат маслинките. 6.

Шарена салата со сончоглед и семки од тиква

Мои рецепти

Рецепт: Макало од црни патлиџани

Мама365

Мои рецепти Локално Сè за храна Боза Gotvi.mk Gotvi.mk Мама365 Gotvi.mk

14 поврзани вести »

Што можам јас да направам за да ја „запалам“ атмосферата во креветот…

Убавина и Здравје - пред: 3 часа

Колку и да е квалитетен сексот, сите сакаме понекогаш да внесеме интересна промена. Жените секогаш претпоставуваат дека мажите ќе го преземат првиот чекор за сексуален однос. Меѓутоа, и жените имаат своја улога во заведувањето и понекогаш мораат да ...

Шансите за секс се поголеми ако жената проговори прва

Локално

Што се случува 48 часа после секс

Mojo.mk

Нетпрес Нетпрес Локално Exclusive.mk Точка Вистина.мк Убавина и Здравје Точка

28 поврзани вести »

Сок или смути

Мама365 - пред: 17 мин

За цедење сок наутро ви треба повеќе време. Најдобар избор е цеден сок од свеж зеленчук, евентуално во комбинација со некое сезонско овошје. Но кога наутро немате многу време или ве мрзи да правите сок, смути ви е спасот.

Три напитоци од банана идеални за губење на тежината

Боза

Волшебен и здрав напиток: ЈОГУРТ ЗА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ГОДИНАТА!

Вистина.мк

Gotvi.mk Мама365 Мама365 Gotvi.mk МКД Алсат-М Локално Курир

14 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Павле(@PavleBogoevski): Се однесувате како да испуштате душа, а не власт!
Има живот и во опозиција! Има живот и во… https://t.co/eTW36ARHge
23ReTweets41Favorites·Details
Како медицинско лице тие што говорат сами со себе, ги праќаме во установа на третман, рече Мирсада Асани од ДУИ.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂
7ReTweets11Favorites·Details
После раскинување парови треба да преговараат за старателство врз места за искачање.
9ReTweets38Favorites·Details
Нема пари нема мир!!! https://t.co/YuKszp6J3T
6ReTweets8Favorites·Details
Да му раскаже како е да си бил премиер а после тоа да си бил во затвор https://t.co/njf9lRwVHv
3ReTweets16Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Пази потег ❤️Јас за дечково и за СЈО гласав. За вас не знам. https://t.co/KeZQqjnmwA
43ReTweets116Favorites·Details
ДОЛГОТ СЕ ЗГОЛЕМУВА СО БРЗИНА ОД 933 евра/минута
Очекувајте за 6 часа 5.000.000.000 евра
(внатрешниот и долгот на… https://t.co/mUXKjOTwI1
36ReTweets27Favorites·Details
Холивуд гомна да јаде. https://t.co/MwMsZE1L6n
32ReTweets137Favorites·Details
Сакаат реплики? Дајте им реплики! На микрофон пуштајте ги бомбите од телефон...
предлог #Бомба32: „А војна да имаме?“ Мартин Протоѓер...
31ReTweets38Favorites·Details
Разубавувањето на животот почнува со разубавувањето на умот.
34ReTweets57Favorites·Details
ВидеоНаучен Џубокс

Утре и задутре

Seun Kuti & Egypt 80

Станица 26

Friday, March 31 at 23:00h - 05:00h Hosted by:

Станица 26

279 interested   207 going

Amadeus Bend; Grand Opening Party @EldoradoNightclub

Eldorado Nightclub

Friday, March 31 at 23:00h - 05:00h Hosted by:

Eldorado Nightclub

191 interested   257 going

FWSK After-Party

Porsche MKD

Friday, March 31 at 22:30h - 02:00h Hosted by:

Fashion Weekend Skopje

205 interested   171 going

Bjarki во Епицентар

Epicentar

Thursday, March 30 at 23:55h - 05:00h Hosted by:

Epicentar

186 interested   154 going
На денешен ден...
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001