Маркез пред Лоренцо на пол позицијата во Силверстон

Макфакс - 29.08.2015

Актуелниот шампион во кралската класа во Мото ГП шампионатот ја освои пол позицијата пред 12-та трка во сезоната, Големата награда на Велика Британија. Возачот на Репсол Хонда до пол позицијата стигна со рекорд на патеката 2:00.234 минути.

Маркез на пол позиција во Силверстон

Телма - 29.08.2015

Акуелниот Светски првак во ’’Кралската класа’’,Марк Маркез се избори за најдобрата стартна позиција пред утрешната трка за ГП на Британија во Силверстон.Пилот на Хонда ја освои шестата пол позиција сезонава со нов рекорд на легендарната британска ...

„Само го следам Лоренцо“

СуперСпорт - 29.08.2015

Во Силверстоун, Мото ГП сезоната како да започнува од почеток, а Роси има само една цел. „Ако успеам да го следам нивото на брзина кое го има Лоренцо, тогаш се ќе биде во ред. Ова е спорт во кој може се да се случи.

Маркез прв ќе стартува на Силверстоун

А1 On - 29.08.2015

Актуелниот шампион во Мото ГП ја освои пол позицијата пред 12-та трка во сезоната, Големата награда на Велика Британија. Возачот на Репсол Хонда до пол позицијата стигна со рекорд на патеката 2:00.234 минути.

Роси и Лоренцо во центар на внимание: Оваа недела се вози трката во „Сивлерстоун“

СуперСпорт - 27.08.2015

На легендарната патека „Силверстоун“ овој викенд се вози 12-та трка во сезоната во Мото Гп. Иако беше планирано од 2015 година домаќин на трката да биде Велс, организаторите објавија дека патеката ќе биде подготвена дури во 2016-та, па така и 6-та ...