Gol.mk - 28.05.2017

Екипата на Победа и наредната сезона ќе биде прволигаш затоа што во Скопје успеа да слави над Работнички (0-3) и поради кикс на Шкупи да изгради недостижна предност на табелата на едно коло пред крајот.

Екипа - 28.05.2017

Прилепска Победа ја има посакуваната предноста на дуелот со Работнички во 35. коло од Првата македонска фудбалска лига. Прилепчани со погодокот на Благоја Гешоски дојдоа до водство од 0-1, со што веќе го имаат директниот опстанок ако се знае дека ...

Екипата на Победа има водство во дуелот со Работнички, затоа што искусниот Благоја Гешоски успеа да погоди во мрежата на „романтичарите“. Прилепчани претходно промашија пенал, но Гешоски се „извади“ со погодок во 15 минута од мечот.

Гешоски со голови ја води Победа кон опстанок (Видео)

SportSport - 28.05.2017

Благоја Гешоски ја води Победа кон опстанок, а со неговиот погодок во 15. минута прилепчани водат со 1:0 на гостувањето во Скопје, против Работнички. Популарниот Гешо рутински ја погоди мрежата на домаќините и со гол ја корегираше утката од третата ...