Кејн и Тотенхем си поиграа со Стоук (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.02.2017

„Спарси“ лесно со убедливи 4-0 славеа во дуелот со Стоук, Хари Кејн постигна хет-трик Избраниците на Покетино имаа еден полесен тренинг против Стоук, и го збпришаа пртивникот уште во првите 45 минути. Кејн го отвори резултатот со 14.

Gol.mk - 26.02.2017

Тотенхем го прегази Стоук на својот „Вајт Харт Лејн“ во единствениот неделен натпревар од 26. коло во Премиер лигата. Најдобриот стрелец на лондонската екипа, Хари Кејн одигра фантастично и со хет-трик ја обезбеди лесната победа.

Каков Кејн: Јубилеј за 100ка и 23 минути за хет-трик (Видео)

Спортклуб - 26.02.2017

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн го постигна јубилејниот 100. гол во професионалната кариера. Англискиот репрезентативец оствари хет-трик во рокот од 23 минути во мечот со Стоук Сити денес. Нему ова му е трет хет-трик во 2017.

Хари Кејн постигна хет-трик, а Тотенхем излезе на второ место

Стандард - 26.02.2017

Тотенхем го декласираше со 4:0 Стоук сити дома во натпревар од 26-тото коло на Премиерлигата. Во основата на успехот беше ѕвездата на „петлите“ Хари Кејн, кој постигна хет-трик, а уште еден гол додаде и Деле Али.

Тотнем го прегази Стоук, хет-трик на Кејн (ВИДЕО)

МКД - 26.02.2017

„Спарси" без проблеми со високи 4-0 триумфираа над Стоук, Хари Кејн беше прв играч на Тотнем со хет-трик Избраниците на Покетино имаа еден полесен тренинг против Стоук, и го збришаа противникот уште во првите 45 минути.