TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Мета - 14.11.2017

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат од МВР, бил приведен под сомнение за ...

АРМ: Косовецот приведен пред касарната Илинден најверојатно не знаел дека тоа е воен објект

еМагазин - 14.11.2017

„За конкретниот случај за спречување на влез на лице од Косово кое се случило во текот на вчерашниот ден околу 10.00 часот, Ве информираме дека истото е приметено пред влезот на касарната.

Уапсен косовски шпион во касарната „Илинден“?

Нетпрес - 14.11.2017

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден“ и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација се вели дека косовецот бил приведен во ...

Косовец приведен кај касарната Илинден, се товари за неовластено влегување и правење скици или цртежи на воени објекти

Курир - 14.11.2017

Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“.

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Локално - 14.11.2017

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат од МВР, бил приведен под сомнение за ...

Уапсен косовар кој снимал околу касарната Илинден

Вечер - 14.11.2017

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден" и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација се вели дека косовецот бил приведен во ...

Уапсен косовски државјанин кој правел скици од касарната „Илинден“

+инфо - 14.11.2017

По целосно расветлување и документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок, најави МВР. Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58-годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден.

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Слободен Печат - 14.11.2017

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат од МВР, бил приведен под сомнение за ...

Уапсен косовски држајванин кој неовластено ја снимал и правел скици од касарната Илинден

Press24 - 14.11.2017

Косовски државјанин бил уапсен вчераутро под сомнение дека неовластено влегол во кругот на скопската касарна „Илинден" и дека правел скици или цртежи на објектите, соопшти МВР. Во полициската информација се вели дека косовецот бил приведен во ...

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

Сител - 14.11.2017

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“ од КЗ на РМ бил приведен Х.Р.

Косовец приведен во кругот на касарната Илинден

Позитив.мк - 14.11.2017

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат од МВР, бил приведен под сомнение за ...

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје?...

Н.Македонија - 14.11.2017

Косовец уапсен поради сомневање за шпионажа во Скопје? Косовецот Х.Р.(58) вчера бил приведен во Полициската станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи ...

Уапсен косовски државјанин кој неовластено снимал и правел скици од скопска касарна

Шеталиште - 14.11.2017

Педесет и осумгодишен косовски државјанин со иницијали Х.Р. вчера бил приведен во полициската станица Карпош, откако бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје. Косовецот, како што информираат од МВР, бил приведен под сомнение за ...

Косовец тајно ја скицирал касарната „Илинден“

Newsroom - 14.11.2017

Косовски државјанин бил приведен во полициската станица во Карпош откако бил фатен како прави скици и цртежи во касарната „Илинден“. Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици ...

Косовец фатен во шпионажа на касарна Илинден

Фактор - 14.11.2017

Државјанин на Косово е приведен од полицијата поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“. Косовецот Х.Р.

Косовец приведен кај касарната Илинден

Press24 - 14.11.2017

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено ...

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

Скопје24 - 14.11.2017

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“ од КЗ на РМ бил приведен Х.Р.

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Макфакс - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Косовец приведен кај касарната Илинден, се товари за неовластено влегување и правење скици или цртежи на воени објекти

Маркукуле - 14.11.2017

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено ...

По Британецот и Косовец фатен како шпионира во касарната „Илинден“

Република - 14.11.2017

Во полициската станица во Карпош, вчера околу 10 часот бил приведен 58-годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Стандард - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Вечер - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарната „Илинден“ и правел скици

еМагазин - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Кајгана - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Либертас - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Затекнат во кругот на касарната Илинден, приведен Косовец

МКД - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во кругот на касарната „Илинден" во Скопје по што бил приведен во полициската станица. Вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено влегување во воени ...

Уапсен косовски шпион во касарната „Илинден“? - Ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Точка - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Косовец неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

А1 On - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Косовец неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Орбис - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Приведен Косовец кој неовластено влегол во кругот на касарната „Илинден“

Р.С.Европа - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Приведен шпион од Косово, правел скици за касарната Илинден

МК News - 14.11.2017

Вчера во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“ од КЗ на РМ бил приведен Х.Р.

Уапсен косовски државјанин за неовластен влез и правење скици од касарната Илинден

Телма - 14.11.2017

Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Приведен Косовец, неовластено влегол во касарна „Илинден“ и правел скици

Кумановски м. - 15.11.2017

loading... Косовецот Х.Р. (58) бил приведен во полициска станица во Карпош поради „неовластено влегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени дејствија“, а бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“ во Скопје.

Косовец затекнат во касарната „Илинден“, ќе одговара за неовластено правење скици на воени објекти

Правдико - 14.11.2017

Косовецот бил затекнат во касарната „Илинден“ во Скопје по што бил приведен во полициската станица Карпош. Од МВР велат дека вчера во 10 часот во полициска станица Карпош, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело неовластено ...

Приведен Косовец затекнат во касарна „Илинден“

Фокус - 14.11.2017

58-годишен државјанин на Косово со иницијали Х.Р. бил вчера во 10.00 часот приведен во Полициска станица Карпош, откако претходно бил затекнат во кругот на касарната „Илинден“. Приведувањето е по основ постоење основано сомнение за сторено кривично ...

Косовец приведен кај касарната Илинден, правел скици и цртежи

Телевизија Нова - 14.11.2017

Полицијата вчера околу 10 часот го привела 58 годишниот Х.Р. од Косово кој бил затекнат во кругот на касарната Илинден. Од полицијата информираат дека лицето е приведено поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело “неовластено ...

Какви ли намери имал – Косовец влегол во касарната „Илинден“, па експресно бил уaпсен

Поглед - 14.11.2017

Во текот на изминатиот ден, државјанин на Косово, од засега непознати причина влегол во кругот на касарната „Илинден“, по што веднаш бил уапсе. Настанот се одвивал во 10,00 часот во Полициска станица Карпош, кога по постоење основано сомнение за ...