Ревија на евроголови (3-3): Лион отвори од половина терен, Бордо врати во 91. минута

Екипа - 19.08.2017

Лион и Бордо одиграа незаборавен натпревар што заврши без победник, 3-3, меч што ќе се памети пред се поради фантастичниот погодок на Фекир, кој во 10. минута со удар од половина терен го матираше гостинскиот голман.

Gol.mk - 19.08.2017

Фудбалерите на Лион во третото коло на францускиот шампионат, во натпревар со спектакуларни голови и многу драма во финишот успеаја да одиграат 3-3 (2-1) против Бордо. Домашните фудбалери извонредно започнаа и од првите два удари постигнаа два гола.

Фекир погоди од центар за ерупција во Лион (Видео)

Дерби - 19.08.2017

Лион остана без неколку важни фудбалери во овој преоден рок, но во своите редови се уште има фантастични играчи кои можат да направат потези за издвојување од медиумите. Таков е случајот и со Набил Фекир кој денеска постигна гол од средината на ...

Лион игра во величенствена форма на почетокот од новиот француски шампионат. Се наѕира и третата победа за екипата која доминираше со францускиот фудбал пред да се појави ПСЖ и катарските милиони.

Голот на Набил Фекир од половина терен против Бордо (ВИДЕО)

Sport M - 19.08.2017

Играчот на Лион, Набил Фекир, постигна прекрасен гол од половина терен против Бордо, и тоа со неговата послаба нога. Натпреварот заврши со резултат 3-3 со головите на: Лион: Фекир, Тете, Траоре Бордо: Малком x2, ...