TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повреден мотоциклист на булеварот „Св.Кирил и Методиј“

МКД - 06.10.2017

Во текот на вчерашниот ден, во 14.10 часот, на бул.„Св.Кирил и Методиј" во Скопје се случила сообраќајна незгода во која е тешко повреден мотоциклист. Вчера во полицијата било пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...

Помалку сообраќајќи евидентирани во текот на летната сезона во Охрид

Спектра ТВ - 06.10.2017

Охридската полиција во текот на изминатава летна туристичка сезона евидентирала помалку сообраќајки во споредба со лани. Во месеците јули и август се случиле 70 сообраќајни незгоди, додека во истиот период лани, биле регистрирани вкупно 78.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 06.10.2017

Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од Г.С. (46) и мотор „Пијаџа“ со кој управувал 41 годишниот Е.С. од Скопје. Во несреќата со тешки повреди се здобил мотоциклистот кој бил пренесен и задржан на ...

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Локално - 06.10.2017

– Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Тешко повреден мотоциклист, го соборил мерцедес среде Скопје

Сител - 06.10.2017

Вчера во 14,10 часот било пријавено дека на бул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.С.

Во изминатата туристичка сезона евидентирани помал број сообраќајни незгоди

OhridNews - 05.10.2017

Според аналитичките податоци на СВР Охрид, во текот на овогодишната туристичка сезона (јули и август), во Охрид се случиле 70 сообраќајни незгоди, додека во истиот период лани, биле регистрирани вкупно 78.

Во сообраќајка на „Туристичка“ полесно повреден малолетник

OhridNews - 05.10.2017

Сообрaќајна незгода се случила денеска во 14.10 часот на булеварот „Туристичка“ на пресекот со локалниот пат за с.Орман, во која учествувале возило Рено Меган и велосипед. Во незгодата со лесни повреди се здобил возачот на велосипедот, малолетник ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

+инфо - 06.10.2017

Со тешки повреди мотоциклистот е пренесен и задржан на лекување во Ургентниот центар во Скопје. Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14.10 часот се случила на булеварот Св. Кирил и Методиј во Скопје.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Слободен Печат - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

ФОТО: Четири автомобили се судрија во Прилеп

Шеталиште - 05.10.2017

Попладнево во Прилеп се случи сообраќајна незгода во центарот на градот каде се судрија четири автомобили. Засега е непознато како дојде до незгодата и дали има повредени. За детали ќе информираме подоцна.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

А1 On - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Страшна сообраќајка среде Скопје – Мерцедес се судри со моторцискл, има повредени

Sky - 06.10.2017

На 05.10.2017 година во 14,10 часот било пријавено дека на бул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.С.

Страшна сообраќајка во Скопје - мооциклист тешко повреден

Press24 - 06.10.2017

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14 часот и 10 минути се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од 46-годишниот Г.С.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Скопје24 - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Курир - 06.10.2017

Како што информира СВР Скопје, во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци, меѓу кои 10 возачи кои не ги почитувале ограничувањата на брзината на движење.

Страшна сообраќајка среде Скопје – Мерцедес се судри со моторцискл, има повредени

Exclusive.mk - 06.10.2017

На 05.10.2017 година во 14,10 часот било пријавено дека на бул.„Св.Кирил и Методиј“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од Г.С.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пулс24 - 06.10.2017

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14:10 часот се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од Г.С.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

А1 On - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Телевизија Нова - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Скопје24 - 06.10.2017

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14:10 часот се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ управуван од Г.С.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак...

Н.Македонија - 05.10.2017

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е ...

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Exclusive.mk - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Еден пешак е тешко повреден, во Скопје 15 сообраќајки

Република - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Сител - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Либертас - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Алсат-М - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Точка - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл...

Н.Македонија - 06.10.2017

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите ...

Сообраќаен билтен: санкции за користење мобилни телефони и возење без сигурносен појас

+инфо - 05.10.2017

Со помош на специјалното возило пајак, отстранети се 56 возила. Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Скопје24 - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

БркајРабота - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Тешко повреден мотоциклист во 16 собраќајки во Скопје

Точка - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Еден пешак е тешко повреден, во Скопје 15 сообраќајки

Exclusive.mk - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Слободен Печат - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Орбис - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Канал5 - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Тешко повреден пешак во Скопје

Скопје инфо - 17.11.2017

Пешак бил потешко повреден во една од вкупно 13 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет полесно биле повредени 10 лица, а во седум била причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Либертас - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 15 сообраќајки, тешко повреден пешак

Алфа - 05.10.2017

Пешак е тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во седум полесно повредени се девет лица, а во останатите седум е причинета материјална штета.

Тешко повреден возач на мотоцикл

Скопје инфо - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета.

Во Скопје 16 сообраќајки, тешко повреден возач на мотоцикл

Вечер - 06.10.2017

Возач на мотоцикл е тешко повреден во една од вкупно 16 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на изминатиот ден во Скопје. Во 12 сообраќајки полесно се повредени 16 лица, а во другите три е причинета материјална штета Како што информира СВР ...