Барселона со играч помалку го растури Олимпијакос, Јуве тешко со Спортинг

СуперСпорт - 18.10.2017

Барселона славеше победа на „Камп Ноу“ со високи 3:1 против Олимпијакос и покрај фактот што имаше играч помалку од 42. минута од натпреварот. Каталонците во водство дојдоа во 18. минута со автоголот на Николау. Во 42.

Јувентус до тешка победа против Спортинг, Барса рутински го совлада Олимпијакос

Република - 18.10.2017

Во групата Д во Лигата на Шампионите, вечерва фаворитите остварија очекувани победи. Италијанскиот шампион си ја искомплицира задачата против Спортинг од Лисабон кога Алекс Сандро рано во првото полувреме ја затресе сопствената мрежа.

Постои ли простор за приговор? За ова Пике доби исклучување против Олимпијакос (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.10.2017

Дефанзивецот на каталонскиот тим предвреме испратен во соблекувалната на мечот со Олимпијакос. Барселона има минимално водство над Олимпијакос во третото коло од групата „Д“ во Лигата на шампионите, и тоа со автоголот на Николау во 18.

Каков автогол на Алекс Сандро... (ВИДЕО)

Спортинг Лисабон води во Торино, а голот го постигна фудбалер на домаќините. Јувентус има негатива на домашен терен во мечот против Спортинг Лисабон откако во 12. Минута фудбалерот на домаќините Алекс Сандро си постигна автогол.

Алекс Сандро го „казни“ Јувентус, Пјаниќ возврати со мајсторија од слободен удар (Видео)

Дерби - 18.10.2017

Спортинг Лисабон им приреди шок на фановите на Јувентус на „Алијанц“, но италијанскиот првак успеа да израмни до крајот на полувремето на дуелот од Лигата на шампионите. Португалскиот тим поведе 12.

Gol.mk - 18.10.2017

По 11 минути, Спортинг поведе во Торино против Јувентус, а ниту еден гостински фудбалер не упати удар кон голот на Буфон. Во желба да расчисти капитенот на „старата дама“ го погоди Алекс Сандро и на комичен начин Португалците профитираа од грешката ...