(Видео) Селта го декласира Лас Палмас

Макфакс - 17.10.2017

Лас Палмас доживеа тежок пораз од Селта во последниот меч од осмата рунда во Ла Лига. Селта на Канарските острови славеше со 5:2. Селта победата ја најави во првите 20 минути кога најпрвин Емре Мор во 16, а потоа и Аспас ги постигнаа првите два гола.

Кој ли ја чекаше 7 плус? Лас Палмас и Селта се истурија од голови! (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.10.2017

Лас Палмас и Селта Виго беа вистински земјотрес во понеделничката спортска тишина, постигнувајќи седум гола, од кои дури пет во мрежата на домашните. Не му се пишува добро на Лас Палмас бидејќи загуби четврти пат во низа, во шпанската Ла Лига, но ...

Gol.mk - 16.10.2017

Продолжи голеадата во рамките на 8. коло на Примера и во последниот натпревар, откако фудбалерите на Селта Виго на гостински терен славеа победа од 2-5 против Лас Палмас. Екипата од Виго целата работа околу денешниот натпревар ја заврши во првиот ...

Селта го декласира Лас Палмас

Точка - 17.10.2017

Ефикасно во Лас Палмас

Сител - 17.10.2017

Лас Палмас доживеа тежок пораз од Селта во последниот меч од осмата рунда во Ла Лига. Селта на Канарските Острови славеше со 5:2. Селта победата ја најави во првите 20 минути кога најпрвин Емре Мор во 16, а потоа и Аспас ги постигнаа првите два гола.