Манасков го водеше Веспрем до нов триумф во Унгарија

Gol.mk - 22.11.2017

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков имаше нов одличен ден во дресот на унгарски Веспрем во домашниот шампионат. Веспрем ја оправда фаворитската улога и со сигурни 21-39 славеше над екипата на Дабас како гостин, а Манасков кој доби солидна ...

Манасков во препознатлива форма: Веспрем рутински во уште победа во домашното првенство

Спортски - 21.11.2017

Унгарски Веспрем славеше уште еднаш во домашното првенство, овојпат против Дабас на гости со 39:21. Во првото полувреме домашниот состав се држеше во игра, па унгарскиот шампион на паузата имаше предност од само четири гола, односно 16:12.

Манасков во елемент, Веспрем лесно до нова победа

Дерби - 21.11.2017

Унгарскиот првак Веспрем оствари уште една рутинска победа во домашното првенство, триумфирајќи на гостувањето кај Дабас со резултат 39:21. Тимот на нашиот репрезентативец Дејан Манасков на полувреме водел само со 16:12, но второто полувреме донело ...

Манасков подобар од Петровски

SportSport - 21.11.2017

Унгарскиот првак Веспрем продолжува со убедливите победи во домашното првенство. Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков славеше со 39:21, против екипата за која настапува Михаил Петровски.

Манасков го доби „македонскиот“ двобој во Унгарија

24 Ракомет - 21.11.2017

По двата порази од ПСЖ во Лигата на шампионите, ракометарите на Веспрем, се вратија на обврските во унгарскиот шампионат. Данокот за загубените дуели од францускиот гигант го плати тимот на Дабас, кој беше совладан со 21:39.

Прекината успешната серија на Петровски и Дабас

24 Ракомет - 20.11.2017

Тимот на Дабас каде што игра искусниот десен бек од Македонија, Михаил Петровски, ја прекина победничката серија и загуби во 10 коло од унгарскиот шампионат. Дабас по победите над Орошази, Чурго и Ѓунѓош, загуби на гости кај Вац.