Спортски - 29.11.2015

Рома најверојатно сеуште не е освестена од тешкиот пораз во Барселона, па денес беше шокирана на „Олимпико“ од Аталанта. Пораз доживеа и Горан Пандев од „фенерџијата“ Карпи. Рома изненадувачки загуби на домашен терен од Аталанта со 0:2 со головите ...

Грешката на Диње ја закопа Рома, нов пораз за Пандев

Дерби - 29.11.2015

Рома доживеа тежок пораз од Барселона во Лигата на шампионите, а дека болното гостување на „Камп Ноу“ оставило трага врз фудбалерите на овој тим потврди Аталанта која денеска освои три големи бода во Рим.

Аталанта ја гризна „волчицата“

Екипа - 29.11.2015

Рома го доживеа третиот пораз во Серија А оваа сезона, откако на „Олимпико“ беше изненадена од Аталанта со 0-2. Алехандро Гомез го отвори резултатот во 40.минута, а домашниот тим беше декласиран од Герман Денис, кој погоди од пенал во 82.минута.

Силна шлаканица за шампионските амбиции на Рома - Аталанта го освои „Олимпико"! (ВИДЕО)

SportSport - 29.11.2015

Аталанта го освои целиот плен на денешното гостување во Рим со победата од 2-0, и тоа со по еден гол во завршната фаза од двете полувремиња. Најпрвин Гомез во 40-та го отвори резултатот, а Денис во 81-та ги разреши сите дилеми со голот од пенал.

Аталанта триумфално мина низ Рим, Џенова не издржа со играч помалку (видео)

Република - 29.11.2015

Екипата на Рома го доживеа третиот пораз во Серија А лигата во најнезгоден момент бидејќи тренерот Раул Гарсија доби ултиматум од управата на клубот, да слави на следните четири средби ако сака да си го сочува тренерското место.