Мајсторија на Паје за победа на Франција (Видео)

Дерби - 30.05.2016

Француската фудбалска репрезентација постигна гол за победа во последната 90. минута на пријателскиот натпревар со Камерун и успеа со резултат 3:2 да го добие дуелот на кој противникот два пати израмнуваше, но не успеа да извлече реми.

Паје со бомба од слободен удар за победа на Франција (ВИДЕО)

МКД - 31.05.2016

Франција ја совлада селекцијата на Камерун со 3:2 во пријателски натпревар кој го одбележа последниот гол на средбата. Напаѓачот на Вест Хем, Паје од слободен удар во последната минута од средата уште еднаш ја демонстрираше неговата моќ и прецизност ...

Паје е велемајстор за слободни удари, Франција едвај го реши Камерун

Екипа - 30.05.2016

Франција многу потешко од очекувањата го скрши отпорот на Камерун и едвај славеше во пријателсксиот натпревар со минимални 3-2. Најзаслужен за овој триумф на „триколорите“ е Дмитри Паје, откако членот на Вест хем постигна уште еден еврогол од ...

Франција го совлада Камерун, Паје постигна гол за паметење (ВИДЕО)

SportSport - 30.05.2016

На претпоследната проверка пред почетокот на Европското првенство на домашен терен, репрезентацијата на Франција го совлада Камерун во комбиниран состав, во кој најголеми грижи на селекторот Дешамп му приредува последната линија.

Нова магија на Димитри Паје од слободен удар за победа на Франција

СуперСпорт - 30.05.2016

Нова магија на Димитри Паје од слободен удар за победа на ...

ПРИЈАТЕЛСКИ СРЕДБИ: Успешен тест за домаќинот на ЕП

Телеграф - 30.05.2016

Селекцијата на Франција вечерва беше подобра од Камерун со 3:2 Во меч со пет гола селекцијата на Франција успеа да дојде до триумф против Камерун со голот на Паје постигнат во последната минута од натпреварот.