Го имаме промашувањето на годината (Видео)

SportSport - 13.12.2017

Благодарение на честите киксови на противничките екипи, Баерн Минхен е се поблиску до одбрана на титулата во германската Бундеслига. Второпласираниот Лајпциг веќе три меча не знае за победа.

Спортски - 13.12.2017

Волфсбург и Лајпциг одиграа реми (1:1) во натпревар од 16-то коло од Бундес лигата, а натпреварот го одбележа неверојатното промашување на Ориги. Во центарот беше Дивок Ориги кој при резултат 1:1 промаши празен гол од непосредна близина.

Спортклуб - 13.12.2017

Синоќе во првиот меч од 16. коло во Бундеслигата, Волсфсбург и РБ Лајпциг одиграа без победник, со резултат од 1-1. Домашната екипа и тоа како има за што да жали, откако Дивоцк Ориги во 78.

Спортски - 12.12.2017

Во првиот натпревар на 16. коло Волфсбург и Лајпциг одиграа без победник. Волфсбург поведе во 15. минута од натпреварот кога Ферхав беше прецизен од белата точка и со тој резултат од 1:0 се отиде на полувреме.

Gol.mk - 12.12.2017

Во првиот меч од 16. коло во Бундеслигата, РБ Лајпциг го преживеа тешкото гостување кај Волфсбург (1-1) и сега е на -7 од лидерот Баерн Минхен, кој утре го пречекува Келн на „Алијанц арената“.