Провокациите со знамето и името го водеа Ердал Факиќ до бронзениот медал (ВИДЕО)

IPON - 23.10.2017

Инромиравме дека Ердал Факиќ вчера го освои бронзениот медал на Светското мастерс првенство за ветерани во самбо во категоријата над 100 килограми за возрасни од 41 до 45 години Солун. Ова е еден од најголемите успеси на македонското самбо и многу ...

Ердал Факиќ освои бронза среде Солун на Светското мастерс првенство во самбо (ФОТО)

IPON - 22.10.2017

Ердал Факиќ го освои бронзениот медал на Светското мастерс првенство во самбо во категоријата над 10 килограми за возрасни од 41 до 45 години што се одржа во Солун. Ова е голем успех за македонското самбо, кое го направи неговиот прв човек.

Ердал Факиќ освои бронза за Македонија среде Солун

24 Вести - 23.10.2017

Ердал Факиќ го освои бронзениот медал на Светското мастерс првенство во Самбо во категоријата над 100 килограми за возрасни од 41 до 45 години што се одржа во Солун. Ова е голем успех за македонското самбо, кое го направи неговиот прв човек.

Македонија освои бронза во самбо среде Солун

Екипа - 23.10.2017

Македонскиот натпреварувач Ердал Факиќ го освои бронзениот медал на Светското мастерс првенство во Самбо во категоријата над 100 килограми, во возрасната категорија од 41 до 45 години, што се одржа во Солун.

СОЛУН Е СРЕЌЕН ГРАД: „Бронза“ за Ердал Факиќ