TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Алсат-М - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што ...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Фокус - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски, кој за време на ...

Жерновски треба да сведочи за „шамарите во Центар“

+инфо - 07.12.2017

Досега двајца обвинети во овој случај, поранешни советници во Центар, ја признаа вината. Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО познат како „шамарите во Центар“, а се очекува денеска во судница да сведочи ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

Локално - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и ...

Жерновски денеска треба да сведочи во суд за насилството во Општина Центар

Локално - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилството во Општина Центар во 2013 година. Денеска се очекува сведочење на поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски, кој за време на ...

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

А1 On - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, вина признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и петообвинетиот Јордан Ристевски. Настанот се случи на 7. и на 10.

Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

CivilMedia - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта, како што објави МИА, вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа четвртообвинетиот Томислав Лазаров и ...

По двете пресуди ново рочиште за „Шамарите во Центар“

Фактор - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денес ќе се одржи ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ познат и по нарачаните шамари од страна на Груевски што се слушна во „бомбите“ кои судот ги прифати како докази.

Груевски и Јанакиески во суд: Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

еМагазин - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта за овој случај вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа ...