Четврта победа на Рома: Прекрасен гол на Диње, погоди и Џеко (Видео)

Дерби - 12.02.2016

Екипата на Рома ја запиша и четвртата победа во низа во Серија А, откако вечерва на гостувањето кај Карпи славеше со 3:1. Сите погодоци паднаа во второто полувреме поточно од 56 минута кога резултатот со прекрасен гол од далечина го отвори левиот ...

Рома стигна до важна победа против Карпи и стигна до третото место

СуперСпорт - 12.02.2016

Фудбалерите на Рома го совладаа Карпи со 3:1 во гости во вториот меч од 25 коло од Серија А. Волчицата така на најдобар можен начин се подготви за дуелот од осмина финалеот на ЛШ против Реал Мадрид.

Рома јадеше лазања, ама сепак го победи Карпи (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.02.2016

„Римската волчица“ со 3:1 славеше кај Карпи и барем до недела вечер ќе биде на толку посакуваното трето место. Дури 56 се играше без голови кога конечно Рома поведе преку Лукас Дињ. Карпи најави сензација со голот на популарниот Кевин Лазања, истиот ...

Џеко и Салах за една минута скоцкаа четврта победа во низа за Рома (ВИДЕО)

SportSport - 12.02.2016

Един Џеко и Мухамед Салах со два гола за една минута во самата завршница од мечот ја обезбедија победата со која римскиот калчолигаш сега скокна привремено на третото место со 47 бодови, еден повеќе од Фиорентина, а два од Интер, но со меч повеќе.

Четврта победа за Рома во низа, падна и Карпи

Екипа - 12.02.2016

Лучијано Спалети успеа да го пронајде рецептот за да ги разбуди фудбалерите на Рома, а тие стигнаа до четвртата победа во низа во Серија А. „Волчицата“ славеше со 1-3 на гостувањето кај Карпи и се искачи на третата позиција на табелата во Серија А.

Gol.mk - 12.02.2016

Фудбалерите на Ромаславеа значајна победа на гостински терен против Карпи со 1-3 (0-0) во вториот меч од 24. коло на Серија А. „Волчицат“ по доаѓањето на Спалети ја забележа четвртата победа во петиот натпревар.

Серија А: Рома го победи Карпи

Макфакс - 12.02.2016

Фудбалерите на Рома како гости го совладаа Карпи со 3:1, во вториот натпревар од 25.коло во Серија А. Рома со четвртата победа во низа се искачи на третото место на табелата со 47 бодови, додека Карпи е препоследен со само 19 бодови.