Милан на колена среде Милано – Инсиње и Каљехон донесоа победа на Наполи на Сан Сиро (ВИДЕО)

СуперСпорт - 21.01.2017

Фудбалерите на Наполи го победија Милан на Сан Сиро со 1:2 во натпревар од 21-то коло во Серија А. Само после шест минути Наполи стигна до водство во натпреварот. Лоренцо Инсиње ги израдува гостинските навивачи.

Наполи го победи Милан на Сан Сиро (ВИДЕО)

МКД - 21.01.2017

Наполи со 2-1 славеше во дербито против Милан кое се играше на Сан Сиро и се зацврсти на третата позиција на табелата во Серија А. Натпреварот почна фантастично за Наполитанците, по само девет минути водеа со 2-0. Најпрво Инсиње во 6.

Многу важна победа: Наполи за девет минути го реши Милан (Видео)

Дерби - 21.01.2017

Тимот на Наполи ја продолжи добрата серија на резултати во Серија А и тоа на незгоден терен во домот на Милан популарниот „Сан Сиро“ кој вечерва го освои за девет минути. Имено наполитанците на самиот старт два пати ги матираа „росонерите“ и тоа во ...

Наполи го смири Милано за девет минути

SportSport - 21.01.2017

Шокантно по Милан стартуваше дерби дуелот на „Џузепе Меацз". По само девет минути „миланезите" беа во заостанување од два гола затоа што прво, во шестата минута погоди Инсиње, а три минути подоцна, Каљехон кој постави (2:0) на семафорот.

„Наполитанците“ го освоија Милано… (видео)

Екипа - 21.01.2017

Наполи стигна и до третата едноподруго победа во Серија А, славејќи во дербито на 21. коло на гостувањето против Милан со 1-2. „Наполитанците“ дуелот си го решија веќе во првите 9 минути. Уште во 6.

Gol.mk - 21.01.2017

Големото дерби на 21. коло на италијанската Серија А помеѓу Милан и Наполи, игран вечерва во Милан им припадна на гостите од Неапол, кои славеа со 1-2 (1-2) и ја продолжија позитивната серија оваа зима.

Наполитанците во 10 минути го решија Милан на Сан Сиро (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.01.2017

Во дербито од 21. коло во Серија А, Наполи го победи Милан на „Сан Сиро“ со 2:1. Гостите го шокираа Сан Сиро уште во првите 10 минути со два гола на две прекрасни интервенции кои ги издејствува Мертенс. Гостите прво поведоа преку Инсиње во 6.

Почетокот на големото италијанско дерби од 21. коло е ветувачки. Наполи поведе против Милан со 0-1 по перфектниот контранапад, кој со гол го заврши Лоренцо Инсиње уште во 6. минута. Мечот на „Сан Сиро“ е вистинска битка за висок пласман, на две ...