ЖРК Куманово забележа нова победа во домашното првенство

Kumanovo News - 23.11.2017

Уште во првото полувреме беше познато дека Куманово ќе забележи победа на овој меч. Првото полувреме заврши со резултат 7-13 додека во продолжението Куманово само ја потврди својата победа, и го постави конечниот резултат од 19-26.

ЖРК Куманово со убедлива победа во Прилеп

Кумановски м. - 23.11.2017

loading... Ракометарките на Куманово впишаа нова победа во рамките на домашната Женска ракометна супер лига, откако на гостински терен вчера го совладаа составот на Деспина од Прилеп со резултат 19:26.

Куманово пресилен за Деспина, Металург му се реваншира на Пелистер

Gol.mk - 22.11.2017

Екипите на ЖРК Куманово и ЖРК Металург ги добија заостанатите натпревари во Првата женска ракометна лига, кои беа одложени од стандардниот термин поради настапот во Челинџ купот. Куманово на гостински терен кај Деспина славеше со 19-26 (7-13).

Куманово се врати на домашните обврски

24 Ракомет - 22.11.2017

Ракометарките на Куманово по евро настапите во Челинџ Купот, се вратија на домашните обврски во Женската Лига. Тие славеа на гостувањето во Прилеп, кај Деспина во заостанатиот натпревар со 19:26.