Нема кој да ја запре „Старата дама“: Јуве пресилен и за Лацио

Екипа - 18.04.2015

Јувентус цврсто граби кон шампионската титула сезонава во Серија А, славејќи со 2-0 на дерби пресметката од 31. коло против Лацио во Торино. Целата работа на дербито „Старата дама“ си ја заврши во првите 30 минути од мечот.

Бонучи претрча 50 метри пред да го матира Маркети

Дерби - 18.04.2015

Јувентус има сигурни 2:0 по првите 45 минути на дерби дуелот со Лацио, а интересно фудбалерите на актуелниот италијанскит шампион успеаја да постигнат два гола од вкупно трите упатени удари кон голот на Маркети.

Серијата победи на Лацио заврши во Торино: Јувентус со една рака на шампионскиот пехар (ВИДЕО)

SportSport - 18.04.2015

Јувентус го совлада Лацио со 2-0 и му го нанесе првиот пораз на гостите по серијата од осум победи по ред во Серија А. Со оваа победа „старата дама“ им побегна на „лацијалите“ дури 15 бода на осум кола до крајот на првенството и речиси ја обезбеди ...