Марсеј си доби петарда од ПСЖ на Велодром (ВИДЕО)

СуперСпорт - 26.02.2017

Фудбалерите на ПСЖ на Велодром го победија убедливо Марсеј во натпревар од 27-мо коло во Лига 1, 1:5. После шест минути игра парижаните имаа водство. Маркињос постигна погодок. Неколку минути подоцна Едисон Кавани го зголеми водството на гостите.

Некогаш беше дерби над дербињата – ПСЖ го „запали“ Велодром (Видео)

Спортклуб - 26.02.2017

Многумина ќе кажат дека мечевите помеѓу ПСЖ и Марсеј се класика и дека секогаш се интересни, но тоа вечерва беше далеку од интересно, напротив, гостите од Париз, го разорија „Велодром“. Тоа беше некогаш фудбалско ел класико, но тоа е сега минато, а ...

„Светците“ се разиграа во Марсеј

Екипа - 26.02.2017

Пари Сен Жермен одговори соодветно на победите на своите конкуренти, и славеше со убедливи 1-5 на гостувањето на „Велодром“ против Олимпик Марсеј. „Светците“ одиграа одличен меч, а серијата голови ја започна дефанзивецот Маркињос во шестата минута.

Gol.mk - 26.02.2017

Во дерби натпреварот на 26. коло на францускиот шампионат, фудбалерите на ПСЖ со извонредна игра на „Велодром“ го совладаа тимот на Олимпик Марсеј со 1-5 (0-2). Домаќините имаа извонредна поддршка од своите навивачи, но и тоа не беше доволно за ...

Во дерби натпреварот на француското првенство, во рамките на 26. коло, фудбалерите на Олимпик Марсеј на „Велодром“ го пречекаа тимот на ПСЖ. „Светците“ први го отворија резултатот уште во 6.