Деби погодок во оваа сезона: Костадинов ја потврди победата на Ружомберок (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Членот на македонската млада репрезентација, Тихомор Костадинов стрелаше за својот Ружомберок на средбата против Сеница во првенството на Словачка. Костадинов влезе во игра на почетокот на второто полувреме, а погодокот го даде во 69 минута кога ...

Костадинов го постигна својот прв гол за Ружомберок сезонава

Екипа - 21.10.2017

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Тихомир Костадинов го постигна својот прв гол сезонава во дресот на словачкиот прволигаш Ружомберок. Костадинов го одигра второто полувреме на гостувањето против Сеница каде Ружемборк славеше со 0-3, со ...

Костадинов конечно даде гол за Ружомберок и во првенството на Словачка

Sport 1 - 21.10.2017

Откако во август годинава ги даде првите два гола за Ружомберок во Купот на Словачка по трансферот од Злате Моравче летово, младинскиот репрезентативец Тихомир Костадинов, конечно се запиша во листата на стрелци и во првенството на Словачка.

Костадинов го постигна деби-голот за Ружомберок

Gol.mk - 21.10.2017

Tихомир Костадинов го постигна својот дебитантски гол во дресот на словачкиот прволигаш Ружомберок, откако ова лето пристигна во клубот од Злате Моравце. Костадинов на гостувањето кај Сеница беше стрелец на вториот гол за гостите во 69.