Пишчек јунак на Полска, Словачка, Северна Ирска и Шкотска запишаа нови победи

СуперСпорт - 26.03.2017

Денес се одиграа и последните пет натпревари од петото коло во квалификациите за СП 2018-та година. Полска ја победи на гости Црна Гора, 1:2. Левандовски му донесе водство на полјаците, а Мугоса го израмни резултатот.

Мајсторија на Левандовски од слободен удар, Полска ја совлада Црна Гора (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.03.2017

Полска со 1-2 славеше на гостувањето кај Црна Гора, Роберт Левандовски и Лукаш Пишчек донесоа три важни бода Полска се зацврсти на првата позиција во Групата Е откако вечерва со 1-2 славеше во Подгорица. Резултатот беше отворен во 40.

Левандовски и другарите ја освоија Подгорица

Екипа - 26.03.2017

Фудбалерите на Полска ја совладаа Црна Гора на гости во Подгорица со 1-2 и се зацврстија на првото место на табелата во групата Е, во квалификациите за СП 2018 во Русија. Левандовски во 40.минута ги доведе Полјаците во водство, Мугоша го израмни ...

Gol.mk - 26.03.2017

Фудбалерите на Полска во натпревар од 5. коло на европските квалификации за пласман на Светското првенство во Русија ја забележаа четвртата победа по ред, откако нивна нова жртва беше Црна Гора, која во Подгорица ја совладаа со 1-2 (0-1).

Полјаците со три бода од Црна Гора

SportSport - 26.03.2017

Роберт Левандовски ја донесе Полска во водство во финишот на првото полувреме, но Стефан Мугоша донесе надеж на фановите во Подгорица дека ќе одземат бод на фаворитите, пред Пишчек да го постави конечниот резултат.

Словачка ја следи Англија, Шкотска се вклучи во битката

Стандард - 26.03.2017

Словачка успешно продолжува со гонење на фаворитот во групата Ф – Англија, откако во светските квалификации ја победи Малта како гостин со 3:1. Владимир Вајс отвори во втората минута за Словаците, а домаќините го израмнија резултатот со погодок на ...

Мајсторија на Левандовски и лоб на Пишчек за победа на Полска во Подгорица (ВИДЕО)

МКД - 26.03.2017

Со прекрасните погодоци на Роберт Левандовски и Лукаш Пишчке, Полска победи со 1-2 на гостувањето кај Црна Гора Полска се зацврсти на првата позиција во Групата Е откако вечерва со 1-2 славеше во Подгорица. Резултатот беше отворен во 40.