Крвта не е вода: Мик Шумахер уште на стартот во ф4 со големо признание

Спортклуб - 25.04.2015

Синот на легендарниот германски ф1 возач Михаел Шумахер, 16 годишниот Мик Шумахер денеска го имаше своето деби во Формула4, и уште на почетокот покажа дека има нешто што своевремено го имаше неговиот татко на ф1 патекита.

Крвта не е вода: Шумахер најдобар почетник

СуперСпорт - 25.04.2015

Мик Шумахер, синот на легендарниот возач во Ф1, во дебитантската трка во кариерата во Формула 4 го завзема 9-ти место, а го освои и трофејот за најдобар почетник. 16-годишниот Мик во првата трка започна од 19-то место, а истата ја заврши со ...

Синот на Шумахер освои признание на дебито во Формула 4

Дерби - 25.04.2015

Мик Шумахер денеска дебитираше во Формула 4 и под будното око на медиумите успеа да оствари солиден пласман на трката во Германија. Синот на славниот Михаел со само 16 години го освоил деветтото место меѓу 35 натпреварувачи и добил признание за ...

Каков татко таков син: Мик Шумахер денеска дебитира во Формула 4

SportSport - 25.04.2015

Младиот 16-годишен син на седумкратниот Формула 1 шампион Михаел Шумахер, Мик денеска ќе го има своето деби во Формула 4. Младиот Шумахер ќе вози за Ван Амерсфурт тим во Ошерслебен, Германија.