Вермален го скрши отпорот на Малага (Видео)

Дерби - 29.08.2015

Барселона долго се мачеше да го совлада Карлос Камени, а тоа му успеа на Томас Вермален во 73. минута и беше доволно за победа над Малага во натпревар од шпанското фудбалско првенство. Каталонците стигнаа до максимален учинок по две кола, но Меси, ...

Вермален донесе победа на Барселона (ВИДЕО)

МКД - 29.08.2015

Со гол на дефанзивецот Томас Вермален, Барселона ги освои планираните три бода против Малага со минимална победа од 1-0. Малага и пружи силен отпор на Барселона, одлично се бранеше и малку фалеше да земе бод од Камп Ноу.

Деби погодок за Вермален: Барселона мачно до триумф

СуперСпорт - 29.08.2015

Денеска на програмата од второто коло од Шпанската лига се одигра натпревар помеѓу Барселона и Малага, а домаќините минимално успеаа да слават на домашен терен. Барселона создаваше шанси низ целиот натпревар, но и покрај 13-те упатени удар во ...

Втор „минималец“ за Барса: Вермален ја урна Малага

Екипа - 29.08.2015

Шпанскиот првак Барселона стигна и до вториот триумф од 1-0, на почетокот на новата сезона во Примера. По победата над Атлетик Билбао на гости, избраниците на Луис Енрике вечерва на „Камп Ноу“ ја победија Малага со минимален резултат.

Барселона едвај ја сруши Малага: Томас Вермален неочекуван херој на „каталонците“ (ВИДЕО)

SportSport - 29.08.2015

Многумина го исмејуваа минатата сезона поради честите повреди и малата минутажа, но Томас Вермален полека почнува да ги придобива симпатиите на навивачите на Барселона, откако вечерва беше човек на одлука против жилавата Малага.

Вермален ја „искина“ мрежата на Малага за првенец во Примера (Видео)

Спортклуб - 29.08.2015

Баселона вечерва се мачи со екипата на Малага, „Каталонците“ дури во 73 минути го пробија бедемот и поведоа со 1:0, но за работите да бидат уште поубави за Барселона, првенец постигна Белгиецот Томас Вермален.