Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!

СуперСпорт - 24.03.2017

На натпреварот помеѓу Шпанија и Израел беа видени 4 голови, а резултатот не го изненади никого, туку заврши така како што се очекуваше. Првата шанса во натпреварот ја имаше Алкантара кој ја погоди пречката во 6-та минута, а 7 минути подоцна падна ...

Шпанците „фуриозно“ со Израел, Италија ја прослави „1.000“ на Буфон со триумф над Албанија

Екипа - 24.03.2017

Во квалификациската Група Г за пласман на СП 2018 во Русија во која е селекцијата на Македонија, во останатите два натпревари Шпанија лесно со 4-1 славеше против Израел, додека Италија ја совлада Албанија со 2-0.

Gol.mk - 24.03.2017

Во преостанатите два натпревари од 5. коло на нашата група за пласман на Светското првенство во Русија сигурни победи остварија селекциите на Италија и Шпанија и останаа израмнети на првата позиција.

Лесни победи на Шпанија и Италија, фаворитите остануваат во трката за првото место на табелата (видео)