TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес регистриран во Егејското Море

Алфа - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија Кандили.

Замјотрес од 5.9 степени според Рихтер во Егејско море

Канал5 - 08.01.2013

Земјотрес со јачина од 5.9 степени според Рихтер беше регистриран во 16.16 часот по локално време во Егејското море. Епицентарот бил помеѓу грчките острови Лимнос и Тенедос на длабочина од 29 ...

Земјотреси во Грција и во Турција

Р.С.Европа - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија Кандили.

Силен земјотрес во Егејското море

+инфо - 08.01.2013

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтерова скала го потресе регионот на Чанак Кале во северозападниот дел на Турција.

Силен земјотрес во Егејско Море

Макфакс - 08.01.2013

Силен земјотрес со магнитуда од 5,9 степени по Рихтер според податоците на Сеизмолошкиот центар во Атина со епицентар 44 км од грчкиот остров Лемнос е почувствуван во вторникот во неколку грчки ...

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

Сител - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

Бриф - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска во 16:15 минути по локално врем е регистриран во регионот на Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија ...

Силен земјотрес во Егејското море

Sky - 08.01.2013

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтер го погоди регионот на Чанак Кале во северозападниот дел на Турција. Земјотресот го погодил и поморскиот грчки остров Лимнос, а потресот е почувствуван ...

Силни земјотреси во Грција и Турција

Press24 - 08.01.2013

Во Македонија потресот не се почувствувал Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија ...

Почувствуван силен земјотрес во Егејско Море

Кајгана - 08.01.2013

Силен земјотрес со магнитуда од 5,9 степени по Рихтер според податоците на Сеизмолошкиот центар во Атина со епицентар 44 км од грчкиот остров Лемнос е почувствуван во неколку грчки градови и на ...

Два земјотреси регистрирани во Централна Турција

Нетпрес - 08.01.2013

Два земјотреси со јачина од 4,5 и 4,3 степени според Рихтер се регистрирани утрово во централна Турција. Првиот земјотрес бил регистриран во 08.05 часот, а вториот десет минути подоцна.

Силен земјотрес во Егејското Море

Press24 - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

24 Вести - 08.01.2013

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Егејското Море, соопшти истанбулската сеизмолошка опсерваторија Кандили.

Два земјотреси регистрирани во Централна Турција

Точка - 08.01.2013

Два земјотреси со јачина од 4,5 и 4,3 степени според Рихтер се регистрирани утрово во централна Турција. Првиот земјотрес бил регистриран во 08.05 часот, а вториот десет минути подоцна.

Силен земјотрес во Егејското Море

Maxim - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес во Егејското Море

МК News - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес во Егејското Море

Телма - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес од 6,2 степени според Рихтеровата скала во Егејското Море

А1 On - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес во Егејското море

Курир - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Силен земјотрес го погоди регионот на Егејското Море

Н.Македонија - 08.01.2013

Силен земјотрес е регистриран денеска во Егејското Море, јави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала Епицентарот на земјотресот бил ...

Силен земјотрес регистриран во Егејското море

Денешен - 08.01.2013

Tурската телевизија Си-Ен-Ен Турк јави дека во Егејското море е регистриран силен земјотрес. Земјотресот бил со интензитен од 6,2 степени според Рихтеровата скала.