TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург ги запали моторите

Утрински - 11.01.2011

Ракометниот погон на освојувачот на двојната круна Металург вчера ги почна подготовките за продолжението на сезоната, каде што покрај обврските на домашната сцена го очекува и двомечот со ...

Стојчевски на проба во Металург

Н.Македонија - 11.01.2011

Ракометарите на Металург, под раководство на тренерот Лино Червар, вчера претпладне го одработија првиот тренинг по паузата по првиот дел на домашното првенство Червар, кој поради маглата на ...

Мајнов и официјално во Металург

Н.Македонија - 10.01.2011

Мајнов располага со силен и прецизен удар од далечина со што малку ќе ги растовари од притисок ударните игли во нападот Мојсовски и Миркуловски Она што се најавуваше изминатите денови конечно стана ...

Металурзите денеска почнуваат со подготовките

Н.Македонија - 10.01.2011

Предвидени се најмалку три контролни средби во Словенија, каде што клубот ќе замине на 24 јануари Актуелниот машки ракометен шампион на Македонија, скопски Металург, денеска претпладне ќе ги почне ...