TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон го копирала својот венчален фустан

Интересно - 13.05.2011

Огромна сличност меѓу кралскиот венчален фустан на Кејт и фустанот кој го носеше крштелниката-принцеза на Берлускони, но, која од нив е поубава?...

Цветен фустан на неколку начини

+инфо - 13.05.2011

Цветниот фустан е парче облека што можете да го комбинирате на различни начини и за секакви пригоди. Без разлика дали се работи за прошетка во парк, деловен состанок, одење во училиште, излегување со ...

Коко-Ти стана дизајнерка

ЗаЗабава - 12.05.2011

Изгледа дека Коко Ти не е само уште една обична "пластична" убавица без мозок. Таа покажа дека има чувство за водење бизниси, па така нејзината најнова бизнис зделка е дизајнирањето на колекцијата ...