TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раванија

Мои рецепти - 23.04.2012

тесто 5 јајца тесто 10 лажици шеќер тесто 10 лажици гриз тесто 5 лажици брашно тесто 1 пециво шербет 800 грама шеќер шербет 400 мл. вода шербет 1 ванилин шеќер Со миксер ги матиме јајцата со шеќерот.

Јагоди: Од вкусно овошје до моќен афродизијак

Идивиди - 21.04.2012

Здравата и хранлива јагода во 100 грама ја содржи целокупната дневна доза на витамин Ц, а во себе има одвај 50 калории, па се смета за најдобар пријател на витката фигура.

*Чоко-Локо-коцки*

Мои рецепти - 21.04.2012

ТЕСТО* 3 јајца 7 лажици шеќер 9 лажици млеко 9 лажици масло 9 лажици брашно 1 пециво 1 лажица какао ШЕРБЕТ* 150мл вода 300гр шеќер КРЕМ* 1 литар млеко 4 пудинга од чоколадо 20 лажици шеќер 250гр ...

Капри торта

Мои рецепти - 21.04.2012

КОРА* 6 белки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 1 пециво и малку млеко за потопување на кората ЦРВЕН ФИЛ* 500мл вода (или сок од јагоди) 300гр шеќер 500гр јагоди 3 пудинга од јагода ЖОЛТ ФИЛ* 6 жолчки ...