TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коалицијата за подобра Македонија победи на локалните избори 2013

Канал5 - 25.03.2013

Убедлива победа на коалицијата За подобра Македонија на вчерашните петти локални избори од македонската независност. Според податоците од партиските штабови коалицијата предводен од ВМРО ДПМНЕ освои ...

Видео/Фото: ВМРО ДПМНЕ славеше во Скопје

МК News - 25.03.2013

Од домот на АРМ, каде што беше изборниот штаб на коалицијата, членовите и најтесното раководство со пароли и знамиња со боите на владеачката партија, се упатуваат кон плоштадот.

Коце Трајановски победи, Макрадули на второто место

Денешен - 25.03.2013

Изборите кои се оддржаа вчера се покажаа како слободни, фер и демократски без поголеми инциденти. Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата, Коце Трајановски е победник во ...

Груевски:И Кичево и Струга се и ќе останат Република Македонија

Денешен - 25.03.2013

Покажавме дека кога се работи за државен интерес можеме да се здружиме и со ривалите, со кои имаме различен концепт. Ова го изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Никола Груевски, на вечерашната ...

ГАЛЕРИЈА: ВМРО-ДПМНЕ ја прослави победата на плоштадот Македонија

Press24 - 25.03.2013

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера ја соопшти победата на владејачката партија на плоштадот „Македонија“ ...

Груевски: Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата

МРТ - 25.03.2013

Денеска во Република Македонија се организираа слободни, фер и демократски избори, кои се пред се, победа на сите граѓани и државата Македонија. Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата.

ВМРО ДПМНЕ објави победа на изборите, СДСМ го враќа бојкотот на вториот круг.

Локално - 25.03.2013

Темата локалани избори повторно се закочува. Иако ВМРО ДПМНЕ тоа го наслови кукавичлук и дезертерство, сепак Црвенковски со нова уцена до колку не се исправат нерегуларностите ќе го бојкотира вториот ...

Груевски - Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата

Inpress - 25.03.2013

Скопје, 24. март 2013 (ИНПРЕС) Во Република Македонија се организираа слободни, фер и демократски избори, кои се пред се, победа на сите граѓани и државата Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа на локалните избори

Глас на Америка - 25.03.2013

СДСМ тврди дека имало нерегуларности во Битола, најави дека битката ќе ја продолжи преку правни средства. „Победата е и над нашите претходни очекувања.

ВМРО ДПМНЕ и ДУИ прогласија големи победи, СДСМ најави можно повлекување од изборниот процес!

Фактор - 25.03.2013

ВМРО ДПМНЕ објави победа на изборите, СДСМ се закани со бојкот на вториот круг. ВМРО ДПМНЕ е во предност пред кандидатите на СДСМ во Охрид, Битола, Прилеп, Аеродром, Кисела Вода, Бутел, Штип, ...

ВМРО-ДПМНЕ победи во најголем број општини

Deutsche Welle - 25.03.2013

Во штабот на опозициската СДСМ владее штама и разочарување од изборните резултати и нерегуларности. Во штабот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, вечерва владее славеничка атмосфера.

„Победи Македонија со организирањето на уште едни фер и демократски избори“

МКД - 25.03.2013

Според партијата, ВМРО-ДПМНЕ досега освои 25 градоначалнички места, а води во трката за градоначалник во други 30 општини.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ победи во 25 општини, а во 32 е во водство

24 Вести - 25.03.2013

Денеска во Република Македонија се организираа слободни, фер и демократски избори, кои се пред се победа на сите граѓани и државата Македонија. Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата.

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Алфа - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ВМРО освои повеќе од што очекуваше

Вест - 25.03.2013

Коалицијата Сојуз за иднината не доби ниту едно градоначалничко место во првиот круг на локалните избори. Според последните информации од штабот на СДСМ, сигурно влегува во вториот круг во Кочани, ...

ВМРО-ДПМНЕ слави победа на плоштадот Македонија во Скопје

24 Вести - 25.03.2013

Големата победа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ почнува да се прославува на плоштадот Македонија, каде се повеќе пристигнуваат членови и приврзаници од оваа партија.

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ ја прослави победата на плоштадот „Македонија“

Курир - 25.03.2013

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ја соопшти големата победа на владејачката партија на плоштадот „Македонија“.

Груевски: остваривме поголема победа од очекуваното

Телма - 25.03.2013

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, премиерот Никола Груевски се појави во штабот на ВМРО-ДПМНЕ околу полноќ. Изборите денеска беа фер и демократски избори.

Груевски: И Кичево и Струга се и ќе останат Република Македонија

Вечер - 25.03.2013

Денеска во Република Македонија се организираа слободни, фер и демократски избори, кои се пред се победа на сите граѓани и државата Македонија. Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата.

ВМРО-ДПМНЕ со голема предност

Утрински - 25.03.2013

Според првичните и неофицијални информации, владејачката партија води во Скопје, Штип, Охрид..., а опозицијата во Струмица, Центар, Велес, додека ДУИ го освои Кичево Владејачката ВМРО-ДПМНЕ прогласи ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ доби убедлива победа. Победа поголема од нашите очекувања!

Капитал - 25.03.2013

Денеска во Република Македонија се организираа фер, демократски и слободни избори и како такви тие се пред се победа на сите граѓани на Македонија и на државата Македонија.

Изборите успешни, се друго е избор на граѓаните

Вечер - 25.03.2013

Спротивно на предвидувањата и желбите на СДСМ овие избори беа успешни и мирни. Она што беше извесно уште во неделата вечерта е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, а понеделник ќе каже кој со колку гласа ги ...

Груевски: ВМРО ДПМНЕ и коалицијата доби огромна поддршка и убедлива победа

Нетпрес - 25.03.2013

Денеска во Република Македонија се организираа фер и демократски избори, ова е победа на сите граѓани на Република Македонија и за државата ова е уште еден положен демократски тест на Република ...

Груевски: Освоивме 25 општини уште во првиот круг

+инфо - 25.03.2013

Денеска во Mакедонија беа спроведени фер, слободни и демократски избори, и како такви, тие се победа на сите граѓани и на државата Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ води во десетина општини, во Струмица изедначено

Дневник - 25.03.2013

Од изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека во повеќе од десет општини се во водство, а во Струмица битката засега е изедначена.

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во најголем број општини

Алфа - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

Груевски: Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата

Н.Македонија - 25.03.2013

- Денеска во Република Македонија се организираа слободни, фер и демократски избори, кои се пред се победа на сите граѓани и државата Македонија. Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ, победија делата.

Груевски: Кичево и Струга се Македонија

Нова ТВ - 25.03.2013

„Победи Македонија, победи ВМРО ДПМНЕ и колацијата. Победија делата“ истакна во својот вечерашен говор премиерот Никола Груевски.

Коце победи, Макрадули не е ниту втор

Курир - 24.03.2013

Во ВМРО-ДПМНЕ објавија дека нивниот кандидат Kоце Трајановски е победник во трката за градоначалник на Скопје. Според нецелосните податоци од Државната изборна комисија, пак, тој освои 37,39 отсто од ...

Груевски: Победи Македонија, победи ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Капитал - 25.03.2013

По повод изборната победа свое обраќање пред половина час имаше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој истакна дека денеска во Mакедонија беа спроведени фер, слободни и демократски избори, и како ...