Победа победи со десеттмина, Беќири го изрешета Куманово

Вест - 08.11.2001

Прва фудбалска лига - 13 коло Триумфот на фудбалерите на Победа во дербито против Вардар и четирите од седумте постигнати гола на голгетерот на Слога Југомагнат Арџент Беќири се главните карактеристики на ова 13. коло од Првата фудбалска лига.

Цапар: Беласица за мене е голем предизвик

Екс селекторот Драган Канатларовски можен тренер на струмичкиот прволигаш Големи се шансите екс селекторот на нашата фудбалска репрезентација, Драган Канатларовски да застане на чело на стручниот штаб на струмичкиот прволигаш Беласица ГЦ.

Домаќините подобри, гостите попрецизни

Дневник - 08.11.2001

РАБОТНИЧКИ КОМЕТАЛ - БЕЛАСИЦА ГЦ 2-3 (0-2) Во возбудлив меч полн со шанси, екипата на Беласица ГЦ ги освои трите бода во дуелот со Работнички Кометал, совладувајќи го на гости со 3-2, иако во текот на целиот меч домаќините беа подобар противник.

Вардарци на тешко гостување во Прилеп

Вест - 07.11.2001

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА, 13. КОЛО Денеска се играат сите шест натпревари од редовното, 13. коло од првата македонска фудбалска лига, кое ќе го одбележат две големи дерби средби, од кои едната во Прилеп, а втората во Скопје. Вардар по киксот на својот "Градски" ќе мора да се вади на жешкиот "Гоце ...

Денеска дерби до дерби, а најинтересното е во Прилеп

Дневник - 07.11.2001

ПРВА ЛИГА Дерби-мечевите Победа - Вардар и Работнички Кометал - Беласица ГЦ од горниот дел на табелата и Цементарница - Пелистер и Осогово - Македонија ЃП од "долу" се средбите што привлекуваат најголемо внимание во денешното 13. коло од Првата фудбалска лига.

Лазаревски: Очекувам успешно деби

БИТОЛЧАНЕЦОТ ВО БЕЛАСИЦА ГЦ ПРВПАТ ПОВИКАН ВО А-ТИМОТ Сашо Лазаревски (23), играч за врска на Беласица Герас Цунев, е новото име на списокот на селекторот Ѓоре Јовановски за пријателскиот натпревар со Унгарија. Во почетокот на годинашното првенство од Германија дојде во Струмица, во Беласица ГЦ.

Два гола на Савиќ, Мацков го смени голманот по 5. гол

Дневник - 05.11.2001

Беласица ГЦ - Осогово 5-0 (3-0) Серијата голови за домаќините ја почна Савиќ во деветтата минута. Водството го зголеми Лазаревски во 25-та минута, откако го совлада гостинскиот голман со одличен лоб - удар. Николиќ зголеми на 3-0 пред крајот на првиот дел, а Савиќ со вториот негов гол и ...