Автогол на две минути пред крајот ни ги урна сите надежи

Време - 09.10.2004

ФУТСАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Со автогол постигнат на две минути пред крајот на мечот екипата на КМФ Скопје претрпе пораз со 5-6 од Дорожник Минск, во првото коло од Лигата на шампиони (ЛШ) во футсал, завчера во салата „Расадник“, и си ги запечати сите шанси за пласман во наредната рунда.

Среќата му го сврте грбот на Скопје

Дневник - 09.10.2004

ФУТСАЛ - КУП НА УЕФА Македонскиот првак Скопје Тандем ГО стартуваше со несреќен пораз во 2. група од Футсал-купот на УЕФА. Домаќинот на групата е поразен од белорускиот Дорожник со 5-6, иако 3 минути пред крајот нашите футсалци имаа нерешено. Веќе во 6.

КМФ Скопје Тандем-Го ќе го брка првото место

Вест - 07.10.2004

Мал Фудбал -Квалификации за Лигата на шампионите По двата неуспеха да дојде до првото место, кое води меѓу најдобрите осум екипи во Европа, фудбалерите на македонскиот претставник во мал фудбал КМФ Скопје Тандем -Го, како домаќин на квалификациската група за Лигата шампиони, ќе се обиде да ја ...

Групата на КМФ Скопје - најизрамнета по квалитет

Време - 07.10.2004

ФУТСАЛ - ПОЧНУВА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Претставниците на сите клубови што се во групата на КМФ Скопје, од футсалска лига на шампионите се согласни во мислењето дека сите екипи се израмнети по квалитет и дека ќе има неизвесност до крај.

Одеднаш сите се исплашија од Казахстанците

Дневник - 07.10.2004

ОД ВЕЧЕРБА ФУТСАЛ-КУП НА УЕФА: КМФ Скопје Тандем ГО ДОМАЌИН ВО "РАСАДНИК" Сите клубови од Групата 2 во Футсал-купот на УЕФА се согласија дека казахстанскиот Каират Алмати ќе биде најголемиот фаворит за првото место во тој убедливо најрамноправен турнир, чиј домаќин вторпат едноподруго е ...

Футсал: Скопје домаќин на квалификациите за ЛШ

А1 - 06.10.2004

Меѓународен фудбал кај нас уште од утре. Македонскиот футсал првак Скопје со големи амбиции и со позитивни очекувања како домаќин и организатор влегува во натпреварите од квалификациската група за пласман во Лигата на шампионите.