Работнички си поигруваше со Силекс

Време - 11.11.2004

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА, 13. КОЛО Актуелниот лидер Работнички Кометал си поигра со поранешниот македонски шампион Силекс, победувајќи го вчера со 3-0, тотално надигрувајќи го противникот во меч од 13. коло од Првата фудбалска лига.

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ ВО МАЏАРИ

Вечер Прес - 11.11.2004

На стадионот "Борис Трајковски" се одигра интересен и возбудлив натпревар. Домашното Маџари С. успеа да направи голем резултатски пресврт и да ги освои трите бода. Екипата на Слога Ј. со двата гола на Ардијан Нухии поведе со 2:0, но и тоа не беше доволно чаирчани теренот да го напуштат со кренати ...

Петревски вторпат за пет дена е херојот на Маџари С.

А1 - 10.11.2004

Напаѓачот Гоце Петревски вторпат за пет дена е херојот на Маџари Солидарност. Ако против Брегалница погоди еднаш, против Слога Југомагнат со хет трик беше творец на четвртата победа на Маџари на свој терен, иако чаирскиот прволигаш два пати водеше во првото полувреме.

Петревски од Маџари падна во несвест од радост

Вест - 08.11.2004

Прва фудбалска лига - 12 коло Наинтересниот момент што го одбележа ова 12 коло од Првата фудбала лига се случи по постигнување на победоносниот гол на Маџари С. против Беласица. Откако Гоце Петревски на 12 минути пред крајот на мечот со ефектен удар со ножички го постигна победничкиот гол, толку се ...