Цементарците со една нога во четврт-финалето

Утрински - 03.10.2002

ФУДБАЛ Цементарница 55 е многу блиску до четврт-финалето на Купот на Македонија, откако во заостанатиот осминафинален натпревар, го совлада Работнички Кометал со 3:1. Гостите поведоа уште во 10 минута, кога по одличниот продор на Гроздановски и шутот во голманот Георгиевски, на одбиената топка ...

Цементарница го победи Работнички К. во 1/8 финалето од фудбалскиот куп

А1 - 02.10.2002

Цементарница го победи на гости Работнички Кометал со 3:1, во заостанатиот натпревар од осминафиналето на македонскиот фудбалски куп. Тој беше одложен минатата среда поради оштетениот терен на градскиот стадион во Скопје по обилните врнежи од дожд.

Работнички К. и Цементарница 55 конечно на "Градски"

Вест - 02.10.2002

Денеска се игра заостаниот меч од фудбалскиот Куп Со една недела закаснување денеска на Градскиот стадион во Скопје ќе се одигра заостаниот натпревар од 1/8 -финалето на фудбалскиот Куп на Македонија меѓу Работнички Кометал и Цементарница 55.

Денеска се игра одложениот натпревар Работнички Кометал - Цементарница

Дневник - 02.10.2002

куп на македониЈа Работнички Кометал и Цементарница 55 денеска, со почеток во 15 часот, ќе го одиграат заостанатиот меч од осминафиналето од Купот на Македонија. Средбата требаше да се игра минатата среда, но беше одложена поради лошата состојба на теренот на Градскиот стадион во Скопје, поради ...

Сивевски ја шокира Цементарница 55

Утрински - 30.09.2002

Напредок стигна до својата прва победа во гости сезонава Сивевски со евро-голот од слободен удар од 25 метри на само една минута пред истекот на регуларниот дел му ја донесе на Напредок изненадувачката прва победа во гости сезонава, а на Цементарница 55 првиот шок во својот двор.