Автомобили

2019 ASTON MARTIN VANTAGE: Ново поглавје во славната британска историја

Високи Октани - пред: 1 час

Легендарната британска компанија го претстави новиот Vantage инспириран од моделот DB10, специјално направен за потребите на најновиот Џејмс Бонд 007 филм Инспириран од моделот DB10, кој Aston Martin го направи за потребите на најновиот филм за ...

6 поврзани вести »

Honda креираше мини CB мотоцикли за Европа

Мотори - пред: 2 часа

Ако мислевте дека Honda CB1000R 2018 е добар мотоцикл, тогаш имаме интересна вест за вас. Honda Motor Europe на EICMA мото шоуто во Милано дебитираше со два мотоцикли: Honda CB125R и Honda CB300R.

Се појавија фотографии од ентериерот на претстојниот Mercedes G-Class

CARClub - пред: 2 часа

Магазинот AutoWeek објави фотографии од контролната табла на новата генерација на G-Class пред официјално да биде претставена. Новата контролна табла ги интегрира најновите технологии на брендот со широки дисплеи без многу да го наруши карактерот на ...

4 поврзани вести »

Се поголема побарувачка на електрични автомобили во светот

Авто Плус - пред: 5 часа

Продажбата на електромобили во светот забележа рекордно ниво во третиот квартал од годината, благодарение на силната побарувачка за еколошки возила во Кина За јули, август и септември продажбата на електрични и plug-in хибриди надминаа 287.000 ...

5 поврзани вести »

Поглед во фабриката во Маранело: Местото каде се создаваат соништата

Кајгана - пред: 6 часа

За фановите на Ferrari, погонот во кој се изработуваат овие автомобили претставува светилиште. По повод прославата од јубилејот 70 години Ferrari, Wired доби ексклузивно право да сними детали од производствениот погон во кој во 2017 година ќе бидат ...

Volkswagen го најавува тркачкиот Polo GTI R5 со 266 коњски сили

CARClub - пред: 8 часа

Германскиот бренд ќе понуди рели-верзија од новата генерација на Polo GTI, која ќе биде понудена само на приватни тимови. Иако Volkswagen заврши со своето учество како фабрички тим во Светскиот Рели Шампионат при крајот на 2016 сезона, компанијата ...

7 поврзани вести »

Volvo започна со производство на XC40

Таратур - пред: 27 мин

Volvo започна со производство на својот моментално најмал кросовер XC40. Производството на овој кросовер е почнато во Гент, Белгија. А првите примероци на компактниот кросовер XC40 треба да стигнат до потенцијалните купувачи во почетокот на годината.

Bentley Grand Convertible: Кабриолет од 3,5 милиони долари?

Точка - пред: 2 часа

Најновиот суперлуксузен модел на “Bentley” со отворен покрив ќе биде произведен во само 19 примероци. Автомобилската компанија “Bentley” го претстави својот скапоцен автомобил – “Grand Convertible”, кој благодарение на исклучително малата серија ќе ...

Moto Guzzi V85 - Нова платформа, нов ендуро

Мотори - пред: 2 часа

Иако е навистина невообичаен мотоцикл, сепак Moto Guzzi Stelvio има свои следбеници. Кога исчезна од линијата на Moto Guzzi, тој им недостасуваше на многумина. Иако е навистина невообичаен мотоцикл, сепак Moto Guzzi Stelvio има свои следбеници.

Започна производството на возилата за кабинетот на Путин

Авто Плус - пред: 2 часа

Централниот истражувачки институт на Русија (НАМИ) започна со производство на автомобилите од проектот „Кортеж“ Според зборовите на Мантуров, принципите и технологиите кои се имплементираат во новите автомобили за проектот „Кортеж“, ќе ја одредат ...

ЕУ :: Системот за автоматско запирање станува задолжителен (со видео)

Авто Магазин - пред: 5 часа

Системот за автоматско запирање во итни случи е достапен како опција кај бројни нови возила, но купувачите сепак ретко се одлучуваат за него. Причините се повеќе психолошки отколку финансиски, бидејќи возачите сé уште повеќе си веруваат себе си ...

Големи проблеми за Баварците: БМВ ги повлекува сите продадени "i3" модели од САД

Точка - пред: 3 часа

Како што пренесуваат американските медиуми, германски БМВ ќе ги повлече сите продадени "i3" модели од САД најверојатно поради грешка кај седиштето на возачот. Баварците се чини дека се соочуваат со големи проблеми со својот модел "i3", затоа што ...

Откриен ентериерот на најбрзиот сериски автомобил

Таратур - пред: 6 часа

Според овие фотографии, вака ќе изгледа ентериерот на автомобилот кој би требало да биде побрз од Bugatti Chiron. Како што е познато, во прашање е Hennessey Venom F5, кој на почетокот од овој месец, за јавноста, беше претставен на SEMA.

Еволуција на моделот Toyota Supra / ВИДЕО

Додај Гас - пред: 8 часа

Многу се оние кои ја сакаат Supra, но дали сите знаат нешто повеќе за историјата на овој легендарен спортски автомобил? Благодарение на тимот на Donut Media и видеото поставено на нивниот YouTube канал, сега сите имаат можност поблиску да се ...

(ВИДЕО) RED STONE: Lada Niva монструм

Високи Октани - пред: 8 часа

Lada Niva ентузијаст од рускиот град Барнаул сериозно се позанимавал со својата миленичка и од неа направил вистински монструм Денес претставуваме вистински монструм на руски начин, наречен Red Stone.

2017 WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR: Победникот е Peugeot 3008

Високи Октани - пред: 8 часа

Оваа награда претставува дури 35-то признание кое го освои, сега веќе славниот модел, Peugeot 3008 Составено од 25 дами, автомобилски новинарки од 20 различни земји, жирито на изборот на Women’s World Car of the Year секоја година избира Женски ...

Астон мартин вантаж – 007 има нов автомобил (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - пред: 15 часа

Сѐ додека умовите зад Џејмс Бонд франшизата не се предадат (што е неизбежно) на искушението да го стават херојот во самовозечки автомобил, можеме да продолжиме да уживаме во идејата на Бонд автомобилот.

Во втората сезона на Гранд Тур: Џејмс Меј и Ричард Хамонд возат „половина алфа“ (видео)

Таратур - пред: 17 часа

Дали некогаш сте се прашале како би изгледало да се вози половина автомобил? Џејмс Меј и Ричард Хамонд го имаат одговорот на тоа прашање. Тие во втората сезона на Гранд Тур ќе ви го дадат ...

Ферарито на Михаел Шумахер Ф2001 се продаде за неверојатни 7,5 милиони долари! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - пред: 20 часа

Сакате да знаете кој е најскапиот модерен Формула 1 болид некогаш продаден на аукција? Гледате во него. Ферари Ф2001 (Ferraru F2001) кој го возеше легендарниот Михаел Шумахер, односно со кој доминираше, во Формула 1 шампионатот во 2001, и тукушто се ...

Рекорден Peugeot

Авто Магазин - пред: 20 часа

Само најдобрите познавачи на автомобилската историја имаат слушнато за Peugeot L45, но сега тоа ќе се смени - еден примерок од овој тркач од 1914 година на аукција во Лос Анџелес постигна цена од неверојатни 7,26 милиони долари.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт