Автомото

ВИДЕО: Британски мотоциклист загина на мото-трка во Макао

Gol.mk - пред: 17 часа

Британскиот мотоциклист, Даниел Хегарти загина во седмиот круг на трка во Макао, која е една од поопасните во мото-спортот. 31-годишниот Британец ја загуби контролата врз моторот, по што удри во заштитната ограда.

9 поврзани вести »

Болидот на Шумахер продаден за рекордни 7,5 милиони долари

Кајгана - 18.11.2017

Болидот произведен од Ferrari, наречен F2001, со кој управуваше легендарниот Михаел Шумахер, беше продаден на аукција за рекордна сума од 7.504.000 долари. F2001 стана најскапиот Формула 1 болид некогаш продаден.

„Ако продолжиш да не ме почитуваш, ќе имаме проблеми“

Gol.mk - пред: 12 часа

Трката на патеката во Абу Даби ќе биде крај на уште една сезона во Формула 1 шампионатот, во која Луис Хамилтон беше крунисан како шампион, по големата борба за титулата со Себастијан Фетел од Ферари.

Бузалковски нестрплив да го тестира новиот моторцикл на патека!

Додај Гас - пред: 16 часа

Христијан Бузалковски (МК Ендуро Тим – Водно Скопје), овој месец ја финишираше својата сезона во класата СП125 од БМУ Европскиот шампионат во брзински мотоциклизам како вицешампион, но неговите подготовки за 2018 започнуваат веднаш.

Даница Патрик се повлекува од автомобилизмот – ќе се прости на Индијанаполис 500

Sport 1 - 18.11.2017

Американската возачка Даница Патрик, која стана првата жена која успеала да се искачи на подиум, а потоа и да победи во Индикар-серијата реши да замине во пензија, па нејзини проштални трки ќе бидат суператрактивните – Дејтона 500 и Инди 500.

Британски мотоциклист загина на трка во Макао (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.11.2017

Даниел Хагерти го загуби животот откако доживеа несреќа за време на мотоциклистичкото гран-при во Макао. Британецот, кој имаше само 31 година излетал во шестиот круг од трката и удрил во заштитната ограда.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт