Филм

Бен Афлек призна дека украл неколку реквизити од сетот на „Justice League“

Кајгана - пред: 18 часа

Глумењето на суперхерој кој се бори за правда мора да е толку напорно, што го натерало Бен Афлек да се впушти во „криминални активности“. Тој во шоуто на Стивен Колберт даде признание кое е нетипично за Бетмен.

Конечно е тука: Тизер за „Incredibles 2“

Кајгана - пред: 20 часа

Долгоочекуваниот тизер трејлер за продолжението на анимираниот филм „Incredibles“ е конечно тука. Во „Incredibles 2“ се враќа комплетната екипа од оригиналниот филм, кој излезе пред дури 13 години. Холи Хантер, Крег Т. Нелсон, Сара Вауел и Семјуел Л.

„Точка“ на сетот на новиот македонски филм „Ефектот на среќа“

Точка - 18.11.2017

По ангажманот на омнибусот „Скопје ремикс“, режисерот Борјан Зафировски во моментов е посветен на снимањето на вториот проект, долгометражниот филм насловен „Ефектот на среќа“ (The happiness effect), чија премиера ќе биде во април 2018 година.

Кларксон, Меј и Хамонд го отпуштија Американецот: Новиот возач не смее да биде дебел, бавен и непрофесионален

Точка - 18.11.2017

Популарните водители на автомобилската емисија “The Grand Tour” – Џереми Кларксон, Џејмс Меј и Ричард Хамонд, во промотивното видео официјално најавиле дека во втората сезона нема да се појавува “Американецот”.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт