Фудбал

Нејмар и во Париз се забавува до раните утрински часови, Емери го брани

Gol.mk - пред: 19 мин

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар, одлично се вклопи во системот на игра на неговиот нов клуб ПСЖ, но исто така, одлично и се забавува во дискотеките во Париз и тоа до раните утрински часови.

150 поврзани вести »

’Ѕивра’ е во Санкт Петербург: Вардарци ќе мрзнат на „минус 10“ против Зенит

Екипа - тукушто објавено

Убав град е Санкт Петербург, ама пустото, и многу студи. Во овој период од годината, кога велат дека временската температура е се уште поднослива, живата на термометарот покажува околу 10 степени Целзиусови под нулата.

54 поврзани вести »

Првиот човек на Севилја за проблемите на Берицо: Ќе најдеме решение и сите заедно ќе уживаме во неговата работа

Дерби - пред: 2 часа

Севилја со фантастичен кам-бек дојде до реми од 3-3 на вчерашниот меч против Ливерпул во Лигата на шампионите, но оваа одлична фудбалска претстава беше расипана со информацијата оти тренерот на андалузискиот клуб, Едуардо Берицо има здравствени ...

21 поврзани вести »

Видео: УЕФА со мотивирачко видео за малиот македонски херој Јане Велковски!

Спортски - пред: 1 час

Европската куќа на фудбалот, УЕФА, направи мотивирачко видео со малиот силен Македонец, Јане Велковски кој има само девет години. Јане е само едно од многуте деца во Македонија кои го сакаат фудбалот, но тој не е во состојба да се движи поради ...

15 поврзани вести »

Гореше Севиља, но од навивачите на Ливерпул: Шпанската полиција нападнала фанови на „црвените“!

Спортклуб - пред: 1 час

Освен на теренот, синоќа било интересно и низ улиците на Севиља, веднаш по натпреварот на истоимениот тим против Ливерпул. На “Рамон Санчес Писхуан”, Ливерпул водеше со 3-0 за натпреварот да заврши без победник 3-3, а по мечот дошло до конфликт меѓу ...

61 поврзани вести »

Како би изгледала Барселона со Озил во нивните редови (ФОТО)

Дерби - пред: 17 мин

Барселона бележи посакувани успеси и резултати на сите фронтови во досегашниот дел од оваа кампања, но простор за напредок постои, па воопшто нема да биде изненадување ако каталонците бидат активни на почетокот на следната година во јануарскиот ...

23 поврзани вести »

Андонова: Меси е фудбалскиот Бог, таков човек се раѓа само еднаш!

Gol.mk - тукушто објавено

Најдобрата македонска фудбалерка која ги брани боите на Барселона, Наташа Андонова, за клупската интернет-страница даде интервју во кое зборуваше отворено за себе, за својот стил на игра, за своите идоли...

Сите му гледаат во грб: Тој е далеку пред Иниеста, Модриќ, Крос…

Спортски - тукушто објавено

Францускиот дефанзивец Самуел Умтити минатата сезона пристигна во Барселона од Лион за 25 милиони фунти и за кратко време покажа дека се работи за одличен фудбалер кој ќе биде големо засилување за Каталонците.

Гризман се предомисли, Јунајтед сепак е опција

Кајгана - пред: 3 часа

Французинот јавно проговори и сега се упатува на еден клуб. Сосема сигурно е дека Антоан Гризман на крајот од сезоната ќе го напушти Атлетико, а тој во својата автобиографија напиша дека нема ништо против Англија и дека се гледа себеси во дресот на ...

25 поврзани вести »

Скопје и Шкупи одиграа без победник и без голови

Алсат-М - пред: 2 часа

Екипите на Скопје и на Шкупи попладнево одгиграа без голови 0:0 во одложениот дуел од 15.коло од Првата фудбалска лига на Македонија. Дуелот се играше денеска откако беше одложен поради изобилните врнежи од дожд минатата недела, бидејќи на теренот ...

7 поврзани вести »

НЕУСПЕШЕН ШАРМЕР: Фудбалската ѕвезда избркана отакако праќал непримерни пораки на атрактивна сопруга на соиграч (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - пред: 25 мин

Ако помине, помине, но не помина. Колумбискиот репрезентативец праќаше непристојни пораки на сопругата на соиграчот, овој веднаш го пријави, а челниците на клубот порачаа: Е, сега пакувај ги куферите! Тео Гутиерез сигурно заминува од колумбискиот ...

6 поврзани вести »

Аргентина и го зададе првиот „шамар“ на Италија

Спортски - пред: 31 мин

Репрезентацијата на Италија не успеа да се пласира на Светското првенство прв пат после 1958 година. Италијаните имаа прилика преку баражот да стигнат до Мундијалот, но не успеаа. Како што кажавме ова ќе биде прв пат после 60 години Италијаните да ...

Вахид Халилхоџиќ заминува од јапонската клупа по Мундијалот

Шеталиште - тукушто објавено

Вахид Халилхоџиќ ќе замине од селекторската функција во фудбалската репрезентација на Јапонија по Мундијалот во Русија. Искусниот тренер рекол дека сака повторно да работи како клупски тренер.

Рома, Челси и Јувентус чекаат пласман во осминафинале, Ристовски ќе стартува и со Олимпијакос

Sport 1 - пред: 3 часа

Два италијански калчолигаши Јувентус и Рома, како и англискиот првак Челси денеска очекуваат пласман во осминафиналето во Лигата на шампионите, во претпоследното коло кое е на програмата во мултимилионската елита во групите од А до Д.

36 поврзани вести »

Даде два гола и истрча во болница каде се породуваше жена му

SportMedia - пред: 3 часа

Момци, јас го направив моето, дадов два гола и сега морам да одам во болница, жена ми се пораѓа. Вака биле зборовите на напаѓачот на Виган, Рајан Колклоу, кој во 60 минута го напушти мечот на дуелот против Донкастер.

6 поврзани вести »

Шок на „Стемфорд Бриџ“: Преговорите со Куртоа пропаднаа, Челзи во потрага по нов голман

Спортклуб - пред: 4 часа

Младиот Белгиец не се откажува од своите барања, а причина за колапсот е Давид Де Геа. Преговорите помеѓу Челзи и Тибо Куртоа пропаднаа. Имено, Белгиецот не отстапува од своите барања кои клубот не сака да ги исполни.

6 поврзани вести »

Поранешен македонски селектор имал операција пред да најде нова работа (ФОТО)

Sport 1 - пред: 55 мин

Поранешниот македонски селектор Среќко Катанец го заврши својот втор мандат како селектор на Словенија по неуспешните мундијалски квалификации, па во очекување на нова работа тој имал една хируршка интервенција.

Дракслер ќе бира меѓу две опции

Точка - пред: 39 мин

24-годишниот Јулиан Дракслер би можел веќе во јануари да го напушти париски ПСЖ и да се пресели во англиската Премиер лига. Иако пред нецела година пристигна на „Паркот на принцовите“, со доаѓањето на Нејмар и Килијан Мбапе во ПСЖ, минутажата на ...

Класа од човек: Буфон воодушеви со одговорот кон Ракитиќ за понудата да оди на СП! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 5 часа

Откако хрватскиот репрезентативец на Барселона, Иван Ракитиќ изјави дека би му го подарил местото на СП на легендарниот Џиџи Буфон, откако Италија испадна од баражот и по 60 години првпат нема да биде дел од Мундијалот, голманот на Јувентус „не му ...

17 поврзани вести »

Кејн: На најдобар можен начин им одговоривме на скептиците

А1 On - пред: 3 часа

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн по пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите им порача на скептиците дека многу згрешиле кога се сомневале во квалитетите на неговиот тим. – Имаше многу кои се сомневаа во нашите можности и не веруваа дека ...

12 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт