Забава

Сакал да направи селфи со питон, но тоа му било најлошата идеја – еве што го снашло (ВИДЕО)

Sky - пред: 1 час

Снимка од Индија ни прикажува дека правењето селфи со питон и не е баш некоја добра идеја. Питонот бил пронајден во хотел во западна Индија и додека змијата ја враќале во нејзиното природно живеалиште, еден од минувачите сакал да направи селфи, но ...

(Видео) Лувр Абу Даби – скапоцен камен на Блискиот Исток

Макфакс - пред: 2 часа

По петгодишното одложување, делумно предизвикано од глобалната финансиска криза и паѓањето на цените на нафтата, Лувр Абу Даби неодамна ги отвори вратите за јавноста. Заливската филијалата на познатиот Париски музеј првично беше закажана да се ...

4 поврзани вести »

Приземјен пилотот кој го шокира целиот свет со вулгарен цртеж на небото

Канал5 - пред: 10 часа

Морнарицата на САД започна истрага за "непристојната " слика нацртана на небото со помош на повеќемилионски воен авион. Неименувани претставници на морнарицата велат дека пилотот може да се соочи со дисциплинска казна поради сликата на небото што ја ...

6 поврзани вести »

Париз казни 1,142 клиенти на проститутки од 2016 година

Кумановски м. - пред: 8 часа

loading... Властите на Париз соопштија дека 1.142 клиенти на проститутките парично биле казнети во француската престолнина откако во април 2016 година стапи на сила законот кој забранува купување на сексот.

7 поврзани вести »

Не сакаат да пораснат во општество со изместени вредности ...

Н.Македонија - пред: 10 часа

Истражувањата покажуваат дека 40 отсто од младите (19-29 години) успехот во животот го гледаат преку учеството или поврзаност со власта, додека 11 отсто сметаат дека треба да се биде чесен и праведен Обидот да се најде најмал заеднички содржател на ...

6 поврзани вести »

Кучињата го намалуваат ризикот од предвремена смрт

Стандард - пред: 10 часа

Кучињата го намалуваат ризикот од предвремена смрт на нивните сопственици за една третина, објави „Дејли мејл“. Ризикот за возрасни луѓе, кои живеат сами, да починат во наредните 12 години, е за 33 отсто помал, ако имаат куче.

9 поврзани вести »

Пристигнува суперсоничен авион кој ќе го преполови времето на летање

Алсат-М - пред: 5 часа

Летови со суперсоничен авион веќе од следната година Една американска компанија планира идната година да изврши лет со суперсоничен авион, кој е во напредна фаза на производство, кој ќе ги замени комерцијалните авиони.

Мислите дека ова е слика од верверица? Погледнете малку подобро!

Sky - пред: 1 час

Дека работите не се секогаш како што се чинат, докажа и уметникот Пол Смит. Иако е неписмен, тој со помош на машина за пишување создава неверојатни уметнички дела! ...

Набавиле 66.000 чаши и ги наполниле со обоена вода. Кога ќе видите зошто, ЌЕ ОСТАНЕТЕ БЕЗ ТЕКСТ!

Sky - пред: 1 час

Уметниците сами бираат како ќе ја остварат својата уметност, а оваа група талентирани луѓе се одлучила да полни чаши. Глупост? Не, генијалност. По 62 дена работа, резултатот е преубава слика која едноставно ќе ве остави без текст.

Конечно доручек кај Тифани-традицијата на Одри Хепберн стана реалност

Точка - пред: 2 часа

Очигледно повеќе не се работи само за филмска класика со оглед на тоа дека ќе биде овозможен вистински доручек кај Тифани. Станува збор за новооворениот луксузен ресторан во Њујорк. Ние сме сигурни дека 56 години подоцна, Одри Хепберн би била ...

Канадски колеџ организира курс за одговарање на марихуана

Sky - пред: 2 часа

Канадски колеџ одлучи да организира курс за одгледување марихуана, за студентите да ги подготви за работа во локалните компании кои ја произведуваат. Курсот на франкофонскиот колеџ Communautaire du Nouveau-Brunswick во канадската покраина Њу ...

Дури и ако не верувате во духови, оваа глетка ќе ви влее страв во коски! (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

На интернет се појави страшно видео, на кое е прикажано како некоја невидлива сила поместува работи во продавница. Дури и ако не верувате во духови, ваква глетка не може да не ве замисли… Погледнете: An unseen presence is caught on camera at a local ...

НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА: 116 багери срушиле надвозник за САМО ЕДНА НОЌ! (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Сообраќајот на оваа делница бил затворен само 56 часа по што повторно профункционирал без застој. Да пронајдете 116 багери кои треба да срушат надвозник стар 24 години во само една ноќ е невозможна мисија… освен ако не живеете во Кина.

Тргна да ограби човек кој подигнувал пари на банкомат. Подобро да не го направеше тоа! (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Вооружен крадец одлучил да ограби еден човек кој подигнувал пари на банкомат на самиот влез на една банка. Со грб свртен кон камерите, крадецот извадил пиштол и на својата жртва и наредил да му ги предаде парите.

Постојано му ги крадел пакетчињата од пред врата, а тогаш му подготвил ОСВЕТА која ќе ја памти цел живот!

Sky - пред: 2 часа

Откако забележал дека секогаш од пред неговата врата исчезнуваат пратки, еден човек со помош на соседите одлучил да му се освети на крадецот. Имено, едно утро му подготвиле „пакет замка“ – пакет до врв полн со измет.

ХОРОР: Ако се плашите од летање, НЕ ГО ГЛЕДАЈТЕ ОВА!

Sky - пред: 2 часа

Се плашите од летање? Тогаш најдобро е да не го гледате ова видео. А за оние кои не се плашат, еве снимка направена пред неколку дена во Бирмингем, на тамошниот аеродром. На снимката се гледа како авионот се обидува да слета при силен ветер.

Го снимала своето бебе, кога чудно суштество се појавило и ги шокирало сите! (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Видеото прикажува момче како си игра. При разговорот со својата мајка, одеднаш нешто претрчало во позадина под креветот. Оваа мистериозна снимка не е изолиран инцидент. Низа видеоа прикажуваат слични појави, а дел од луѓето сметаат дека овие мали ...

Дали ова е доказ дека постои телепортација: Како ќе ја објасните оваа снимка!? (ВИДЕО)

Sky - пред: 2 часа

Од Русија ни доаѓа чудна снимка, девојка одеднаш се создаде пред камион, а искусниот возач изведе маневар за да ја избегне. Погледнете го видеото внимателно и ако знаете обидете се да го ...

ВИДЕО: За почеток со нож пресекол лименка пиво, а она што го направил е ГЕНИЈАЛНО!

Sky - пред: 2 часа

Кога и да испиете лименка сок или пиво, амбалажата ја фрлате во ѓубре, зар не? Во наредното видео ќе видите како можете да ги рециклирате празните лименки… Погледнете ги овие 10 неверојатни ...

Неколку лаги кои жените си ги кажуваат постојано иако ја знаат вистината

Шеталиште - пред: 4 часа

Подобро ли е понекогаш да се лажеме? Постојат ли етички лаги кои понекогаш мора да се употребат за да се утешиме. Докажано е дека жените го практикуваат најповеќе ова. Тие не се ни свесни колку лаги кажуваат во денот.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт