Живот

Пајакот собрал шестмесечно бебе

Канал5 - пред: 10 часа

Белградската пајак служба подогнала непрописно паркиран автомобил , во кој мајката си го заборавила бебето. Мајката непрописно го паркирала автомобилот во центарот на градот , по што пајак службата го собрал автомобилот зарфно со шестмесечното бебе ...

6 поврзани вести »

Скокнал во вода во која имало огромен крокодил – еве што му се случило…

Sky - пред: 9 часа

Многумина се доволно паметни и занаат дека ако постои едно животно на кое никогаш не би требало да му се приближите – тогаш тоа е крокодилот… Влегувањето во вода во која се наоѓа овој смртоносен предатор е рамно на самоубиство, меѓутоа постои еден ...

5 поврзани вести »

Фрлила топче со порака и добила одговор шест години подоцна

А1 On - пред: 12 часа

Американка од сојузната држава Кентаки пред шест години на топче за бејзбол го оставила своето име и телефонски број и побарала „слатко момче“ да ја побара доколку го најде. – Здраво, сакам да бидам твојот суперхерој, погоди го моето име, гласела ...

9 поврзани вести »

СТРАШНО: Што направила со своето тело… Таа има само 24 килограми

Сител - пред: 12 часа

Нејзината борба со анорексијата започнала кога имала 13 години. Била покрупна девојка и затоа децата на училиште ја малтретирале. После секое јадење таа почнала да повраќа, а набрзо ритуалите во пореметувањето на исхраната го превземале нејзиниот ...

4 поврзани вести »

Поглед во најскапиот приватен авион на светот

Кајгана - пред: 17 часа

Изградбата на најлуксузниот приватен авион на светот „2-DEER“ чинела околу 230 милиони долари. Опремен е со најновата техника, голема спална соба и доволно простор да прими 40 луѓе. При влегувањето во авионот поминувате лоби кое води до ходникот, а ...

4 поврзани вести »

Како функционира работата на црно во Германија

365 - пред: 17 часа

Иако Хрватите можат легално да работат во Германија, и ден денес многумина од нив заминуваат на работа „на црно“. Имотска краина е традиционално позната по таквите. Меѓу нив е и еден поранешен хрватски бранител, полицаец кој од пред 6 години е во ...

5 поврзани вести »

Знаци дека сте го нашле вистинскиот човек

Факултети - пред: 2 часа

( Фото: Pixabay ) Сите ние понекогаш се прашуваме дали се наоѓаме во врска со вистинскиот човек , па се обидуваме да го споредиме нашиот меѓусебен однос со другите. Но постојат и сигурни знаци што упатуваат дека врската е среќна и здрава: 1.

Моето искуство од праксата во Јапонија: „Би го охрабрил секој студент да оди на интернационална пракса“

Факултети - пред: 2 часа

Како студент во четврта година на Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) во Скопје, се сретнав со многу предизвици во текот на студиите, но ниеден од нив не беше споредлив со „Олимпус - Јапонија 2017“.

Тест што трае 5 часа - услов за вработување во државен сектор во Кина

Факултети - пред: 2 часа

Годишниот тест е првиот чекор до добивање на посакуваните работни места во владата. Овие позиции можат да обезбедат долгорочна стабилност. Во Кина, вработените во државниот сектор имаат поголеми здравствени придобивки и пензии.

Охридски нуркачи документираа потонати бродови од Првата светска војна

Факултети - пред: 2 часа

Фото: Нуркачки клуб „Акватек“ Еден век се стари бродовите во Охридското Езеро што нуркачите ги истражуваа деновиве. Членовите на нуркачкиот клуб „Акватек“ ги истражуваа и ги документираа бродовите од Првата светска војна.

Познатиот фотограф чии слики хипнотизираат

Факултети - пред: 2 часа

Фото: Instagram Велат дека со пракса работите се усовршуваат, па според тоа, фотографот Џејсон М.Петерсон е блиску до совршенството. Во изминативе 25 години Петерсон создава црно-бели фотографии, постојано поместувајќи ги своите граници.

Тестирајте го својот вид: Кој број го гледате на фотографијата

Press24 - пред: 10 часа

Иако фотографијата делува како да не неа нема ништо освен црно-бели линии, на неа има скриен број. Дали можеби можете да откриете ...

Ела се пожали по раѓањето: Ми паѓа косата, а моите нокти се ужасни!

Сител - пред: 11 часа

Ела Дворник ги почувствува првите контракции на самиот почеток од седмиот месец од бременоста поради што беше хоспитализирана, но нејзината грижа ја смирија лекарите кои и објасниле дека тоа што и се случува е нормално кај бремените жени.

Како да ги совладате: Вистински причини поради кои немате концентрација

Сител - пред: 11 часа

Веројатно многу пати сте посакале да правите било што друго, само не задачата која сте ја добиле од надредените. Еве кои се главните причини за тоа, и како да ги совладате: Глад Освен ако не работите во кујна, веројатно често сте гладни на работа.

Нив сите ги сакаат: Во што е тајната на шармантните луѓе?

БркајРабота - пред: 11 часа

Велат дека на шармантните луѓе сите врати им се отворени (или речиси сите...) Некои луѓе се родени со ваква енергија, но и тоа е доблест, односно особина која може лесно да се стекне. Шармантните луѓе се свои, се сакаат себеси, а истовремено ги ...

Од 1990 до 2017 ви ги претставуваме најсексапилните мажи

Точка - пред: 12 часа

Почнувајќи од 1985 година, магазинот "People" ги претставува најсексапилните мажи на годината. Не станува збор само за надворешната убавина туку и нивната внатрешна убавина. Мораме да се согласиме дека секоја година сме воодушевени со изборот на ...

Нејзиното дете е родено без раце: Кога почнало да учи само да јаде, на мајката солзите сами и потекле!

Сител - пред: 12 часа

Животна лекција... Животот понекогаш е навистина суров. Тоа на својата кожа го почувствувала мајката на ова песлатко девојче, кога сфатила дека бебето се родило без раце. Јадното девојче не знае како е да се има рака, но тој факт не ја спречува да ...

Осум теми на кои не треба да зборувате на работа

Кајгана - пред: 14 часа

Многу е важно да знаете да го одвоите приватниот од деловниот живот, особено кога сте на работното место. Без разлика колку ви се блиски некои колеги и колку време поминувате заедно на работа и приватно, има некои теми што не треба да ги отворате со ...

Еко дом што се поставува за само 6 часа на која било локација (фото)

Црнобело - пред: 18 часа

Едноставен екстериер и луксузен ентериер, сето тоа во согласност со природата и за пристојна цена. Во време кога цените на недвижнините достигнуваат вртоглави суми, Италијанецот Ренато Видал дизајнираше брилијантна алтернатива на традиционалниот дом.

Неговото богатство постојано расте: Кој е човекот кој го симна Марк Закерберг од тронот?

Точка - пред: 18 часа

Фејсбук и Инстаграм не му помогнаа на Марк Закерберг да остане на врвот ниту по глобалното влијание, ниту по богатството. Новиот господар на социјалните мрежи пристигнува од Кина и нема намера да се откаже.

4 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт