Магазин

,,Добивме четка за тоалет” – Римјаните не ја сакаат Божикната елка (ВИДЕО)

Канал5 - тукушто објавено

Чини 48 000 евра , висока е 21 метар , па сепак е најлошото нешто што можеше да му се случи на Рим . Граѓаните ја критикуваат власта за залудно потрошените пари . Елката поставена на плоштадот Венеција веднаш беше споредена со онаа во Милано , ...

29 поврзани вести »

Колкави се шансите во 2018 година да ја пронајдете вистинската љубов?

Таратур - пред: 28 мин

Знаците се подредени по редослед според веројатност, односно најголема веројатност да остане сам има првиот знак, а најмала последниот. Водолија Ова не е некое изненадување имајќи во предвид дека се познати под името „духови во зодијакот“, ...

Драматична снимка која го обиколи светот: Висеше на 23. кат обидувајќи се да се спаси од пожарот во станот

Сител - пред: 58 мин

Еден Кинез едвај усепа да извлече жива глава додека се обидуваше да побегне од пожар, висејќи од 23. кат на зграда. Во неговиот стан се проширил огнот и тој немал каде, туку да излезе низ прозорецот.

6 поврзани вести »

Три малку контроверзни нешта кои експертите советуваат да ги правите пред децата

Таратур - пред: 5 часа

Кога станува збор за воспитувањето на децата, обично се нудат совети и листи со нешта кои не треба да ги правите пред вашите клинци. За разлика од нив, тука ви пренесуваме малку поинаков текст во кој го правиме токму спротивното – совети што морате ...

Занимливости / Забава

Доктор им направил осум деца на пациентките: Им помагал на клиника, а сега ќе се извлече поради ова (ВИДЕО)

Курир - пред: 7 часа

Доналд Клајн е 77 лекар за плодност од Индијана, кој својата сперма ја користел за да оплоди десетици пациентки без нивна согласност, но поради спогодба во затвор нема да помине ниту еден ден.

6 поврзани вести »

Работи што треба да престанете да ги правите ако сакате да бидете богати

Црнобело - пред: 10 часа

Секој има свој начин на кој го живее животот и на кој заработува за да преживее или за да ужива во богатството – зависно од патот кој ќе го избере. Некои луѓе работат малку, а имаат многу, а други пак, се „убиваат“ од работа за да можат да заработат ...

ВИДЕО: Виножито за Гинисовата книга на рекорди над Тајван

А1 On - пред: 11 часа

Виножито, кое траело речиси девет часа на небото над тајванскиот главен град Тајпеј, го собори досегашниот Гинисов рекорд на британската област Јоркшир, регистриран на 14 март 1994 година.

4 поврзани вести »

Автомобили / Мотори

Возилата на Renault-Nissan-Mitsubishi единствени до 2022 година

Авто Плус - пред: 4 часа

Развојот на алијансата Renault-Nissan-Mitsubishi ќе се заснова на три клучни точки - електрификација, поврзување и автономија Ова го посочуваат од автомобилскиот гигант и истакнуваат нови детали во врска со своите визии за блиска иднина.

5 поврзани вести »

Уште три кросовера од VW

Авто Магазин - пред: 22 часа

Кросовер-манијата не запира. Напротив, изгледа како допрва да зема залет. Посебно на малите, бидејќи бројот на ваквите возила на пазарот станува сé поголем. И од оние што до вчера имаа само еден или ниеден кросовер во понудата, сега стигнуваат ...

14 поврзани вести »

Шаман 8х8 :: Чудовиште со осум нозе

Авто Магазин - 15.12.2017

Русија фасцинира во секој поглед - со зимата и генерално суровоста на природата, но и подготвеноста на човекот да се справи со неа. Доказ е ова руско чудовиште со осум нозе наречено Шаман 8х8, способно за нешта кои тешко се опишуваат.

4 поврзани вести »

Музика

Пејачка заврши во затвор – заводливо и сугестивно позирала со банана (Видео)

Sky - тукушто објавено

Судот во Египет осудил на две години затвор пејачка која во музички спот се појавува во долен веш, заводливо и сугестивно позирајќи со банана. Шаима Ахмед (25) е уапсена минатиот месец откако нејзиниот спот предизвикал бес во оваа земја.

5 поврзани вести »

Концерт со видео, танц и музика на Андовска и Пандевска

Сакам да кажам - 15.12.2017

Во камерната сала на Македонската филхармонија, вечерва во 20 часот ќе се одржи мултимедијален концерт, со дела од двете истакнати македонски композиторки, Дарија Андовска и Ана Пандевска.

4 поврзани вести »

„Оно мало среќе“ нов албум на Здравко Чолиќ

Kumanovo News - пред: 23 часа

На албумот има 11 песни од авторите: Момчило Бајагиќ Бајага, Џибони, Златан Фазлиќ, Антонија Шола, Сандра Сагена, Александар Сретеновиќ, Дамир Арсланагиќ, Маја Сар и Мирослав Рус. Продукцијата на албумот е со потпис на Никша Братош, долгогодишен ...

Филм

Филм: Војна на ѕвездите: Последниот џедај (Star Wars: The Last Jedi)

Кафе пауза - пред: 6 часа

Рајан Џонсон Дејзи Ридли, Марк Хамил, Кери Фишер, Џон Бојега, Оскар Ајзак, Кели Мери Тран, Адам Драјвер 162 минути 15 декември 2017 англиски акција, авантура, фантазија 9/10 За вистинските, долгогодишни љубители на оваа франшиза, новото продолжение ...

7 поврзани вести »

Питер Џексон откри како Харви Вајнстин уништувал кариери на актерки

Сакам да кажам - пред: 6 часа

Питер Џексон откри нов момент од скандалозното однесување на Харви Вајнстин, кој се потрудил да им ги уништи кариерите на Ешли Џад и на оскаровката Мајра Сорвино, советувајќи го „по никоја цена“ да не ги ангажира во неговата славна трилогија ...

6 поврзани вести »

Пристигнува документарниот филм за легендарниот Дејвид Боуви

Точка - 15.12.2017

Документарниот филм за животот на легендарниот музичар Дејвид Боуви наскоро ќе ја доживее својата премиера. Под името "David Bowie: The Last Five Years" ќе прикаже архивски снимки и интервјуа на музичарот од изминатите 50 години кои досега не биле ...

5 поврзани вести »

Живот / Уметност

Кои се првите симптоми на рак на грлото на матката? Секоја жена може да ја открие болеста навреме!

Кафе пауза - пред: 4 часа

Ракот на грлото на матката воглавно не покажува симптоми во раниот стадиум, па затоа многу е важно редовно да одите на гинеколошки прегледи. Иако нема јасни симптоми, телото испраќа поединечни сигнали дека во него се развива опасен тумор.

8 поврзани вести »

Искрена исповед: Работам во Германија гладна сум, ненаспана и скршена

Сител - пред: 9 часа

Не се сите иселенички приказни како бајки. Понекогаш плановите за подобар живот во емиграција паќаат како кула од карти. Порталот Express.hr пренесува приказна на Хрваткиња на привремена работа во Германија која живее маѓепсано во кругот на кредити, ...

4 поврзани вести »

Овој електричен уред никако не смеете да го вклучувате во продолжен кабел

Сител - пред: 22 часа

Она на што се предупредува периодов е правилно ракување со грејните тела кои се користат во зимските месеци. Тие се едни од најчестите предизвикувачи на пожари, па затоа потребо е да се биде особено внимателен со нив.

4 поврзани вести »

Патувања

Џејмс Есквит е најмладата личност која ги посетила сите држави во светот

Популарно - пред: 10 часа

Младиот Британец Џејмс Есквит до својата 24-та година од животот ги посетил сите 196 држави во светот, благодарејќи на што и влезе во Гинисовата книга на рекорди како најмладата личност на која и успеал тој потфат.

1 ден минат во Мумбаи е еднакво на 100 испушени цигари: 15 неверојатни факти за Индија

Црнобело - пред: 10 часа

Имаат најмала стапка на разводи во светот и тони и тони злато, но загаденоста им е на алармантно ниво. Индија дефинитивно е една од најинтересните земји на светот. Полна со бои, контрасти, интересни традиции и култура, таа е вистинска мистерија за ...

Европејците годинава повеќе патувале од лани

А1 On - пред: 11 часа

Европејците во првите осум месеци годинава патувале повеќе од лани. Односно, статистиката во оваа категорија бележи зголемување од за 5,5 отсто, а пак, за идната година се предвидува раст од четири отсто, според анализата на „ИПК Интернешнл“.

Здравје

Научно потврдено: Опсесивната потреба за селфи е болест која штотуку го доби своето име

Точка - пред: 4 часа

Британските истражувачи го утврдија постоењето на болеста наречена “селфитис”, која всушност претставува опсесивно фотографирање на селфија. Овој збор првпат се појавил во 2014 година во рамки на лажна вест во која селфитисот бил сместен на листата ...

4 поврзани вести »

Антибиотици се пијат и кога треба и кога не треба, бактериите стануваат отпорни

Р.С.Европа - пред: 10 часа

Граѓаните на Македонија, но и воопшто во југоисточна Европа, пијат антибиотици и кога треба и кога не треба. Непотребната употреба може да создаде отпорност на лековите, па во иднина, и кога ќе има потреба од нив, тие да не функционираат.

На овој начин не смеете да конзумирате витамин Ц: Сите го пиете, а не знаете колку е опасно

Сваштарник - пред: 7 часа

Витамини се од суштинско значење за здравјето и виталноста на телото, но ретко кој знае дека земањето витамински таблети може да предизвика сериозни проблеми во телото. Истражувањата покажаа дека често земањето витамински таблети може да предизвика ...

5 поврзани вести »

Храна / Фитнес

Шпански компир со лук и магдонос, крцкав оброк од тава

Gotvi.mk - пред: 1 час

Како прилог или како главно јадење, сите ги обожаваат овие комири на шпански начин. Состојки: свеж магдонос компири лук путер маслиново масло сол бибер Начин на подготовка: Згответе ги компирите, исечкани на коцки, во солена вода.

33 поврзани вести »

4 природни масла за нега на различни типови на лице

Сè за храна - пред: 2 часа

Природните масла можат да ви обезбедат одлична нега на кожата на лицето, а посебно доколку знаете да го изберете вистинското за вашиот тип на кожа. Тоа е така затоа што, различни видови на природни масла за нега се користат за различни типови на ...

4 поврзани вести »

Ориз со ќофтиња и зеленчуци

Мои рецепти - пред: 22 часа

1. Од смесата се прават ќофтиња и се пржат во тавичката каде што ќе се печи оризот. 2. Готовите ќофтиња се вадат на стана, а во маснотијата се додава оризот да се запржи. 3. На оризот му се додава златниот микс, се запржува малку, се додава вода 2 ...

Убавина / Стил / Мода

(ФОТО) Најдобро се комбинираат со фармерки: Удобни високи чевли од кои Џенифер Лопез не „излегува“ оваа есен

Екран - пред: 7 часа

Иако на сцената обично танцува во чевли со високи штикли, славната пејачка во слободно време главно носи удобни чевли. Секако, и тогаш е ултратренди! Кога не е пред камерите Џенифер Лопез најчесто носи вреќести фармерки и тренерки, кои ги комбинира ...

10 поврзани вести »

Претставен е календарот на „Пелистерка“ за 2018 година

ЗаЗабава - пред: 5 часа

Во хотелот „Мериот“ брендот „Пелистерка“ денеска одржа конференција за медиуми, пред кои го претстави календарот за 2018 ...

21 поврзани вести »

Изградена најстрмната жичара во светот

Сваштарник - 15.12.2017

Швајцарската технологија отиде еден чекор подалеку т.е се изгради најстрманата жичара во светот. Швајцарската заменик претседателка Дорис Лојтард официјално ќе ја отвори најстрмната жичара во светот за која што изградба биле потрошени 52 милиони ...

Интима

ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ ОДГОВОРОТ: Еве на кого од двата партнери побрзо му здосадува сексот

Скопје24 - пред: 4 часа

Научниците од Универзитетот Саутемптон во Англија тврдат дека го нашле одговорот на прашањето: “После колку време на жената и здосадува сексот со еден човек?”. Ова се резултатите од тестовите што ги спровеле.

11 поврзани вести »

Ова секој маж сака да го добие: Топ 10 секси пораки кои за минута ќе го возбудат

Скопје24 - пред: 7 часа

Секси СМС пораки или секстинг е одличен начин да се разбудите страста кај вашиот партнер. СМС пораките можат да изразат некои од вашите скриени желби или да дознаете од партнерот за тоа каква е неговата фантазија.

Не боли љубовта, туку неверствата, лагите и сомнежот

Скопје инфо - пред: 8 часа

Многу често, патењето ни ги отвора очите. Минува времето и забележуваме како да ни пука кожата, чувствуваме силен притисок во себе и како да тонеме. Тоа се случува кога долго време сме под стрес и во себе имаме борба дали да и веруваме на една ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт