Музика

Луис Фонси има нова песна, дали ќе биде поголем хит од „Despacito“?

Кајгана - пред: 25 мин

Откако годинава постигна историски успех, владееше со сите најзначајни светски топ-листи цели 11 месеци и рушеше рекорди во продожба, стримување и прегледи на YouTube, Луис Фонси е подготвен за „уште една рунда“.

6 поврзани вести »

Пинк пееше, танцувајќи на прозорците на хотел

Сакам да кажам - пред: 4 часа

Американската пејачка Пинк, која е позната по нејзините акробатски перформанси, го однесе својот настап на друго ниво за време на доделувањето на Американските музички награди вчера. Таа ја изведе својата хит песна „Прекрасна траума“ додека висеше ...

Египетска пејачка уапсена бидејќи симулирала орален секс со банана

Точка - пред: 6 часа

Властите објавиле дека, откако спотот за нејзината песна "I Have Issues" се појавил на интернет, добиле бројни жалби од граѓаните, а Шаима е осомничена за "потенцирање на блуд". Поради симулирање на орален секс со овошје, познатата пејачка "ја ...

Заврши реставрацијата на стражарницата и чешмата на женскиот манастир во селото Рајчица

Слободен Печат - пред: 8 часа

Ова е втора реставрација на споменатиот објект, инаку некогашно егзархиско црковно училиште, кое било изградено во 1875 година и функционирало до 60-те години од минатиот век, бидејќи се дотогаш селото било цело населено со жители Македонци со ...

Македонија и во 2018 ќе учествува на Евровизија

Република - 19.11.2017

Македонија и во 2018 ќе испрати свој претставник на Евровизија што ќе се одржи во Лисабон, Португалија. Претходно беше соопштено дека МРТ е оневозможена да учествува на Евровизија 2018 поради санкција за неизрамнети долгови кон ЕБУ, но по ...

5 поврзани вести »

На Хари Стајлс настапи покрај три поранешни девојки

Идивиди - пред: 42 мин

Можеби е непријатно искуство да ги сретнете вашите поранешни партнери, но замислете како е да сретнете три од нив во долна облека на исто место. Хари Стајлс оваа година настапи на модното шоу на Victoria’s Secret.

Сите славни личности кои не напуштија во 2017!

Таратур - пред: 5 часа

Крис Бејкер е британски уметник кој изработи своја верзија на обвивката на култниот албум на Битлси – „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. На него сепак, наместо членовите на бендот и нивните славни пријатели, се наоѓаат ликовите на личностите ...

Шкељзен Бафтијари ќе одржи пијано-концерт во салата на ФМУ

МКД - 19.11.2017

Дирекцијата за култура и уметност - Скопје на 20 ноември, во концертната сала на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) во 20 часот, организира концерт на пијанистот Шкељзен Бафтијари. На програмата се дела од Фредерик Шопен, Гоце Симоноски (Три ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт