Патувања

Хонг Конг на врвот меѓу 100-те најпосетени дестинации на планетата

Макфакс - пред: 6 часа

Девета година по ред, Хонг Конг е на врвот на листата на најпосетени градови на планетата. Ова го покажуваат резултатите на истражувањето „Топ 100 дестинации во 2017 година“. Истражувачот на пазарот Еуромонитор интернешенел предвидува дека бројот на ...

6 поврзани вести »

ВИДЕО: Најдобрите пивници во Европа

А1 On - пред: 7 часа

Авиокомпанијата Луфтханза направи годишна листа на најдобрите пивници во Европа. За жал, Македонија ја нема на овој список… 1. Aвстрија (Bиeна) – BeerLovers 2. Белгиja (Брисел) – Cantillon Brewery 3. Хрватска (3агреб) – Craft Room 4.

ВИДЕО: Таинствени мегалитски структури во Тихиот Океан

А1 On - пред: 7 часа

Среде Тихиот Океан, се наоѓа едно од најатрактивните и најмистериозни археолошки наоѓалишта – „пловечкиот град“ Нан Мадол, кој се состои од 92 мали острови, меѓусебно поврзани со канали. Архипелагот се наоѓа на околу 3.600 километри источно од ...

Езерото Карачај – убиствена дестинација

А1 On - пред: 7 часа

Езерото Карачај изгледа како идеално место за одмор, но има само еден проблем – оттаму не би се вратиле живи. Имено, доколку минеме еден час на тоа место, радијацијата во нашето тело би изнесувала 600 рендгени, што е доволно за да не убие.

Ѕирнете во „Alcázar de Segovia“: Како изгледа замокот на „Пепелашка“ во реалноста?

Црнобело - пред: 16 часа

Готски и романтичен, дворецот на „Пепелашка“ навистина постои во реалноста. Кога бајките се пренесуваат на филмското платно, потребни се елементи од реалноста за приказната да биде убедлива.

Исполнете го својот сон и преспијте во вистинска Lego куќа!

Divian Arts - 18.11.2017

Lego куќа, која е опремена со над 25 милиони шарени Lego коцки и блокови, ќе ја стимулира имагинацијата дури и на тие најзаспаните. Додека девојките сонуваат за луксузен одмор и сместување, момчињата можеби повеќе сакаат нешто малку по различно.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт