Сцена

Прва дама на должност: Меланија Трамп во кежуал аутфит ги дарува децата од воените семејства

Црнобело - пред: 26 мин

Меланија Трамп очигледно добро си ги врши должностите како прва дама во последниов период, па таа оваа година беше дел од кампањата „Toys for Tots“. Продолжувајќи ја традицијата на нејзините претходници, Трамп им се придружи и им даваше подароци на ...

6 поврзани вести »

Ајфон и Ирма најпребарувани на Гугл за 2017...

Н.Македонија - пред: 44 мин

Ајфон и Ирма најпребарувани на Гугл за 2017 Ураганот Ирма, Ајфон 8 и Ајфон Икс се најпребаруваните поими во 2017 година на Гугл. Телевизискиот водител Мет Лауер е на четврто место на таа листа, а петта е вереницата на британскиот принц Хари - Меган ...

15 поврзани вести »

Никол Шерцингер со уренебесен стајлинг прошета низ Лос Анџелес

Попара - пред: 52 мин

Никол Шерцингер е една од дамите кои едноставно не можат да останат незабележани. Исклучителна и секси, таа е магнет за очите на другите. Меѓутоа, вчера, сепак го привлече вниманието со својата несекојдневна визија.

9 поврзани вести »

Јелена Карлеуша остана без текст- нејзина двојничка се појави во шоуто!

NetZabava - пред: 55 мин

Во сабота не очекува уште едно итересно издание на на познатото шоу ,,Ѕвездите на Гранд”. Она што е посебно интересно и што привлече внимание на многумина е тоа што на сцената ќе се појави двојничка на член на жирито.

14 поврзани вести »

Српската пејачка прв пат искрено прозборе за пресвртот во животот

Press24 - пред: 1 час

Ана Николиќ по сите шпекулации за разводот и љубовниот живот, си ја отвори душата за српски Ало. - Не го дојам бебето веќе, но го доев на почетокот, тоа е важно за здравјето. На почетокот личеше на Раста, сега на мене.

5 поврзани вести »

Збогум, принцезо: „Ѕвездени војни“ и вечната сила на Кери Фишер

МКД - пред: 9 часа

Веројатно последното појавување на починатата глумица како Леа Органа во „Ѕвездени војни: епизода VIII - Последниот џедај“ дава можност да се слави едно наследство на надежта. Некој ореол на финалност лебди над претстојниот „Ѕвездени војни: Епизода ...

11 поврзани вести »

Дали е вистина: Бред Пит во врска со најпосакуваната холивудска актерка?

Таратур - тукушто објавено

Американските таблоиди со холивудска адреса на големо се распишаа за наводната љубовна врска помеѓу двете холивудски ѕвезди, Бред Пит и Џенифер Лоренс. Жолтиот печат пишува дека една од најпосакуваните актерки во моментов во Холивуд, Џенифер Лоренс ...

XL облините од ќерката на Дејвид Хаселхоф на насловна страна

Таратур - пред: 46 мин

Ќерката на славниот Хофа е успешен „плус-сајз“ модел и манекенка, а оваа недела таа се појави и на насловната страна од списанието SLiNK. Нејзина цел е да ги промовира облините и љубовта кон сопственото тело.

Урнебесно: Еве како најдобрите светски фудбалери би изгледале да се жени!

Попара - пред: 52 мин

Медиумите во Англија одлучиле да направат интересно видео и да откријат како некои од најдобрите фудбалери на светот би изгледале како жени. Видеото кое за неколку дена го погледнаа преку десет милиони луѓе стана вистински хит на друштвените мрежи.

Роби Вилијамс проговори за депресијата и за новата болест со која се соочува

Црнобело - пред: 2 часа

Роби Вилијамс откри дека кога тој се борел со депресијата таа воопшто не била призната како болест и бил присилен сам да се справува со неа како знае и умее. Роби Вилијамс ги откажа двата последни настапи од неговата европска турнеја во септември, ...

Кирстен Данст го очекува своето прво дете

Стандард - пред: 49 мин

Актерката Кирстен Данст и нејзиниот свршеник Џеси Плиманс наскоро ќе станат родители за прв пат, според американското издание „ЈуЕс Викли“. Веста дојде речиси една година откако 35-годишната актерка објави дека е верена со нејзиниот помлад колега.

(Видео) „Само Тони и две жени“ ја преработија „Шуруп“

Репортер - пред: 52 мин

„Само Тони и две жени“ ја преработија песната „Шуруп“ што пред многу години ја испеаја „Дуо трио“ („К-15“). „Ова е уште еден проект што чекаше четири години да биде објавен“, напиша Антони на својот фејсбук профил.

Бела Хадид со длабоко деколте и жестоки реакции следи кошаркарски натпревар (фото)

Црнобело - пред: 2 часа

Само неколку дена откако го заврши својот најнов моден предизвик во Дубаи за Bvlgari, Бела се врати во Њујорк. 21-годишниот модел беше забележан во публиката во Madison Square Garden, следејќи кошаркарски натпревар облечена во бела маичка со длабоко ...

Gipsy Kings со концерт во Скопје

Скопје инфо - пред: 1 час

Авалон Продукција со задоволство ве информира како второ издание на АLL YOU NEED IS LOVE евентот, новогодишен концерт ќе одржи една од најуспешните светски атракции GIPSY KINGS. Актуелната формација на бендот, предводена од Paco & Mickael Baliardo ...

ФOTO: Иван Херцег во врска со актерката со која го гледавме во сериите на Сител

Курир - пред: 1 час

Заводникот Иван Херцег кој го гледавме во Златни Двори и се га во Чиста љубов е во врска со својата колешка Ана, која ја гледавме во една од хрватскте серии на Сител. Нова ТВ ја раскинала соработката со харизматичниот Иван Херцег во сапуницата ...

Ситната девојка на „Планината“ го откри она што сите фанови ги интересира

Таратур - пред: 2 часа

Спротивностите, наводно, се привлекуваат, а „Планината“ од Game of Thrones и неговата девојка Келси Хенсен таа теорија ја издигнуваат на ново ниво. Хафтор Јулиус Бјернсон , на публиката познат како „The Mountain“ од популарната серија Game of ...

Славната манекенка се обидува да иницира нова разголена манија

Таратур - пред: 2 часа

Благодарение на Ким Кардашијан и пар други славни ѕвезди, голотијата во изминативе години стана „содржина“ на неколку трендови кои беа иницирани од нивна страна. Последниот вклучува сако облечено на голо тело, без ништо под него.

Познатата пејачка Едита која ја гледаме на ТЛЗП мора итно на операција

Пулс24 - пред: 2 часа

Пејачката Едита која ја гледаме и во ТЛЗП ги откажала сите настапи и мора итно да оди на операција. Како што дознава српскиот Ало, таа мора да направи пауза на работа, поради проблеми со гласните жици, поради што ќе биде оперирана.

4 поврзани вести »

ФОТО: Груевски падна, Кили се врати дома

Либертас - пред: 10 часа

Актерот Кирил Поп Христов – Кили, се врати во Македонија. Селфи фотографија со него објави режисерот Срѓан Јанакиевиќ. Тој претходно преку Фејсбук статус го најави враќањето дома и го поврза со „падот“ на Груевски, кој неодамна, по поразот на ...

9 поврзани вести »

Телевизијата ќе го цензурира нејзиното меѓуножје и гол задник: Станија го крена фустанот во новогодишна емисија (ФОТО)

Курир - пред: 11 часа

Старлетата Станија речиси и да нема ден кога и да се појави во медиумскиот етер да не го привлече своето внимание околу себе. Имено за време на снимањето на една новогодишна емисија таа по примерот на нејзините колешки го крена фустанот, а публиката ...

4 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт