Интима

Една недела имаше секс два пати дневно – еве кои беа последиците

Таратур - пред: 9 часа

Разведена мајка на три деца со својот партнер обично се сексале три пати неделно, сè додека нејзин пријател не ја предизвикал да се обидат една недела да имаат секс два пати дневно, секој ден.

15 поврзани вести »

Што се’ и колку делува за менување на должината и обемот на машкиот полов орган…

Екран - 23.11.2017

Помислата дека половиот орган би можел да му се намали е ноќен кошмар за секој маж. Но, понекогаш и’ тоа се случува, а стручњаците објаснуваат кога, како и зошто – и треба ли да има загриженост? Ладното на пенисот делува така што го намалува, било ...

4 поврзани вести »

Парови ја откриваат формулата за среќна врска: 4 работи кои тие никогаш не ги прават

БркајРабота - пред: 9 часа

Многу е тешко да се создаде среќна врска. За тоа е потребно трпение, комуникација, разбирање и најмногу од сѐ љубов. Но, има ли нешто подобро од тоа? Луѓето кои се во среќна врска најдобро го знаат тоа.

Занимливости за сексот кои сигурно не сте ги знаеле

Точка - пред: 8 часа

Сексот го зголемува расположението, го зајакнува имунитетот и го стимулира ослободуувањето на хормонот на среќа. Научниците забележале неовообичаени физиолошки ефекти кои ги остава сексот.

Секси петок

Кајгана - пред: 10 часа

За овој петок, уживајте со оваа галерија составена од црвенокоси девојки пријатни. Се надеваме дека овие девојки ќе ви предизвикаат убаво расположение кое ќе трае цел ...

(ФОТО) Можете ли да им верувате? Тие не сакале секс пред брак!

Екран - пред: 12 часа

Иако тоа звучи нереално, некои ѕвезди апстинирале пред да им кажат „Да“ на своите партнери. Од друга страна, некои кои имале сексуални односи, одлучиле партнерите „да чекаат“… Мараја Кери Апстинирала со бившиот свршеник Џејмс Пакер, а тоа го ...

12 работи за кои тој треба да се труди за да биде вистинскиот

Црнобело - пред: 16 часа

Во љубовта најважното нешто е меѓусебното разбирање и заедничкото вложување труд за подобра врска. Доколку само едниот прави сѐ, а другиот чека „на готово“, тогаш нешто сте погрешиле уште од самиот почеток.

За страстен секс ви е потребен… омлет!

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Шампањско и чоколадо придонесуваат за романтична атмосфера и дејствуваат стимулативно и врз физичкиот контакт, но експертите велат дека омлет – сервиран пред секс – дејствува уште постимулативно врз либидото.

Мала приказна за љубовта...

Скопје инфо - пред: 12 часа

Да љубиш не значи да водиш љубов или да бидеш добар кон својот сопружник или трпеливо да го воспитуваш своето дете или да го водиш внукот во парк. Ова се гестови кои произлегуваат од љубовта, но не се дефиниција за љубов.

Зошто мажите ги привлекуваат “луди” жени?

Боза - пред: 17 часа

Жените со одредени нарушувања на личноста може да ги намамат мажите. Под „луди“ не значи дека вид на ментална болест, но тоа се жени со гранично растројство на личноста или хистерично пореметување.

Жените советуваат: 5 грешки што мажите ги прават на прв состанок

Кајгана - 23.11.2017

Првите состаноци се посебни од повеќе причини. Она што ќе го направите и ќе го кажете на првиот состанок условува дали ќе има втор останок. Понекогаш навидум најмали ситници може да запалат црвено светло во главата на девојката и сите шанси да ви ...

10. знаци дека тој сака да ве запроси

Екран - 23.11.2017

Сите оние кои се во долга љубовна врска потајно очекуваат нивниот партнер да клекне пред нив и да го постави најважното прашање: „Дали ќе се омажиш за мене?“ Можеби не сте размислувале многу за тоа и едноставно оставате времето да ја направи својата ...

Сепак има забранети нешта во креветот: Никогаш не ги правете овие шест работи

Екран - 23.11.2017

Спалната соба може и’ треба да биде место на слобода и уживање во љубовните авантури, но сепак има некои работи кои не треба да се зборуваат или прават. Критикување на партнерот – ништо не може да го уништи моментот како критика за сексот.

(ВИДЕО+ФОТО) Шест недели после венчавката и исчезнал сопругот:Пеколот траел 68. години и дури тогаш ја дознала вистината!

Екран - 23.11.2017

Животот пишува романи но не се секогаш убави. Приказната на младата невеста од Тексас никој никому не би ја посакал… Пеги Херис од Вернон во Тексас во дамнешната 1944 година се омажила за својот дечко Били.

Водителка на емисија во Египет зборувала за вонбрачен секс – па добила три години затвор!

Екран - 23.11.2017

Телевизиската водителка, Доа Салах, во Египет е осудена на три години затвор, откако на телевизија во живо дискутирала за тоа како може да се забремени надвор од конвенционалниот брак. Салах, која работи како водителка на телевизијата “Al Hahar TV”, ...

Blow job како занает и други факти за оралното сексуално задоволство

Таратур - 23.11.2017

На муабетот за орален секс уште можете да забележите погледи и фаци од жени кои различно реагираат – од такви кои го сметаат за „забрането овошје“, до такви кои потајно го обожаваат, но не сакаат отворено да откријат бидејќи не знаат што ќе мислат ...

Тајна напивка за добар секс – рецепт за домашна „вијагра“

Sky - 23.11.2017

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот сексуален живот ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт