Скопје

Жителите на повеќе населби во Скопје утре без струја поради технички зафати

А1 On - пред: 3 часа

Жителите на повеќе улици во неколку населби во Скопје утре во одредени периоди од денот ќе бидат без електрична енергија, поради тоа што ЕВН Македонија ќе изведува технички зафати, соопшти Републичкиот центар за управување со кризи.

15 поврзани вести »

Трајковски: Имаме проекти за кои сме сигурни дека може да ги направиме за подобар живот на граѓаните

Курир - 22.10.2017

-Набавка на две комунални возила, специјализирани за метење и миење на улиците со што многу ќе се придонесе за зголемува на хигиената. Сезонските работници ќе продолжат да работа. Ќе продолжиме со поставување на подземни контејнери кои покажаа голем ...

Галерија: Вака требало да изгледа Скопје според планот на Кензо Танге

Скопје инфо - пред: 23 часа

По земјотресот во Скопје во 1963 година, кога беа уништени речиси 65 отсто од градбите во градот, главен во реконструкцијата на центарот на Скопје бил Кензо Танге. Проектот на Танге се базираше на два метафорични концепта – Градска порта и Градски ...

Работилница за брендирање во Скопје

Newsroom - 22.10.2017

Фирмата „Dark Honey“ која се занимава со брендирање, во соработка со Семос организираат работилница за брендирање која ќе се одржи на 8, 11 и 14 ноември. Заинтересираните кандидати ќе можат да научат што е бренд и брендирање и зошто на секоја ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пуста желба за чист воздух на Водно и на Матка

Newsroom - 22.10.2017

Блокирани патеки и улици од паркирани возила, нервозни возачи и рекреативци кои нема од каде да поминат. Ваква е сликата вчера и денеска на Водно и на Матка. Излетничките места беа преплавени со возила.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт