Спорт

Лацио и вината на Имобиле, поволни за Миха и Торино (ВИДЕО)

Спортски - тукушто објавено

Фудбалерите на Торино славеа на гостувањето кај Лацио со 3:1 во рамки на 15. коло во италијанската Серија А. Клучниот момент на мечот се случи во продолжението од првото полувреме кога Имобиле заработи директен црвен картон,откако го удри и собори ...

58 поврзани вести »

Реал Мадрид ќе и се спротивстави на историјата, но пред мечот со ПСЖ ги очекува голем проблем

Спортски - пред: 50 мин

Фудбалерите на Реал Мадрид и ПСЖ ќе го одиграат големото дерби веќе во осминафиналето во ЛШ, а историјата е на страна на Парижаните. Имено, во елиминационата фаза во европските натпреватувања, ПСЖ во два наврати го елиминираше ПСЖ, но не во ...

119 поврзани вести »

Артета криеш ли нешто? Помошникот на Пеп го покри лицето пред новинарите (ФОТО)

24Фудбал - пред: 38 мин

Новинарите од „Островото“ го чекаа Микел Артета да се појави во тренинг центарот на Манчестер Сити за да ги сликнат „раните“ од „војната“ на Олд Трафорд, но Шпанецот со рака го покри лицето Покрај големата победа на „Граѓаните“ во градското дерби со ...

111 поврзани вести »

Норвежанките преку Шпанија до четвртфинале на СП

Екипа - пред: 2 часа

Репрезентацијата на Норвешка очекувано го продолжува настапот во четвртфиналето на Светското првенство во Германија. Актуелните светски шампионки во осминафиналниот дуел ја победија Шпанија со 31-23 .

26 поврзани вести »

Фудбал

Салах прогласен за број 1 во Африка

Стандард - пред: 53 мин

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах беше избран за африкански играч на годината во анкетата на Би-Би-Си. 25-годишниот Египќанец ја освои анкетата и ги остави зад себе Пјер Емерик Обамејанг, Наби Кеита, Садио Мане и Виктор Моузес.

12 поврзани вести »

Арсенал го прозва Остерсундс, најголемото изненадување во Лига Европа со урнебесен одговор го истрола Венгер (Видео)

Дерби - пред: 2 часа

Арсенал во 1/16 финалето во Лига Европа за противник го доби големото шведско изненадување Остерсундс, а ако првично епилогот од ваквата ждрепка предизвика многу реакции поради тоа што Арсен Венгер е подолго тренер на Арсенал отколку што постои овој ...

7 поврзани вести »

Меси вечерва го изедначи најголемиот рекорд на европскиот фудбал стар 40 години!

Поглед - пред: 32 мин

Гол со кој ја запечати победата на “Ел Мадригал“ против Виљареал беше 525. на Лионел Меси во дресот на Барселона. За овој негов успех беа потребни 606 натпревари. Аргентинецот со ова се израмни со Гердом Мулер на чело на листата на играчи со највеќе ...

40 поврзани вести »

Кошарка

НОВ СУПЕР ТИМ: Леброн во Тексас?

SportMedia - пред: 46 мин

Дали и каде Леброн Џејмс би можелда заврши следното лето кога се стекнува со статусот на „слободен агент"? Прашање на кое секако, барем во овој момент, нема одговор. Но, медиумите во САД веќе почнаа со најавите какво би било „сценариото".

30 поврзани вести »

Црвена звезда и Антиќ лесно се справија со Цибона

МКД - пред: 2 часа

Црвена звезда оствари нова победа во АБА лигата откако со 93:87 победи на гостувањето кај Цибона. „Црвено-белите“ имаа одлично отварање на натпреварот, ја добија првата четвртина со 35:18, а потоа само рутински го играа натпреварот до крај не ...

7 поврзани вести »

Лукајиќ: Играчите мора да ја преземат одговорноста, не да чекаат друг да решава за нив

Сител - пред: 8 часа

Ниту новиот тренер Жељко Лукајиќ не донесе победа за МЗТ Скопје во регионалната АБА лига, а Аердоромци прокоцкаа 19 поени предност во дуелот со Морнар кој на крајот заслужено се радуваше со конечни 72-69 Многу осцилации без желба да се преземе ...

44 поврзани вести »

Ракомет

Неагу даде 13 гола, но попусто - Романија на колена пред Чехинките!

Sport 1 - пред: 3 часа

Вториот осминафинален ден на Светското првенство за ракометарки, во Германија, почна уште повозбудливо од вчерашниот, со едно изненадување и еден инфаркт-натпревар, по кои Чешка и Русија се промовираа во патници меѓу најдобрите осум.

5 поврзани вести »

Завршницата на СП како на Европско: Осум селекции од стариот континент во трка за финале

24 Ракомет - пред: 32 мин

Со одигрувањето на последните две средби денеска стана јасно и кои се осумте селекции што ќе се борат за настап на дуелите кои се на програмата в петок. Полуфиналињата во Хамбург ќе бидат сигурно меѓу репрезентации од Европа бидејќи веќе е јасно ...

Акамбре се повреди и нема да настапи на ЕП во Хрватска

Шеталиште - пред: 5 часа

Вилијам Акамбре заработи повреда на мечот со Татабања и ќе мора да го пропушти евро-шампионатот во Хрватска. Левиот бек ја оштети Ахиловата тетива и ќе биде надвор од терените можеби до крајот на сезоната.Тоа значи дека селекторот на Франција, Дидие ...

23 поврзани вести »

Тенис

Мал напредок на македонските тенисери на листите

Канал5 - пред: 2 часа

На најновата АТП листа објавена денеска четири македонски тенисери имаат мал напредок, а пад има само Горазд Србљак. Томислав Јотовски и натаму е најдобро рангиран со 52 поена се наоѓа на 567 место (скок едно место).

Ѓоковиќ го најави првиот меч по долг период

Спортклуб - пред: 6 часа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е на повеќе месечна пауза поради повредата на лактот која го мачи извесен период, па со нетрпение чека да се врати од долгиот одмор. Најдобриот тенисер од регионот и пошироко, со нетрпение чека да заигра на еден од ...

Ѓоковиќ комбинира и други спортови за неговото враќање на тениските турнири (Видео+Фото)

Дерби - пред: 13 часа

Поранешниот тенисер број 1 на АТП листата, Новак Ѓоковиќ е познат како фамилијарен човек кој постојано објавува фотографии од семејството и ги споделува со јавноста. Овој пат, тој реши да сподели детали од својот тренинг, во кој покажа како ја ...

Автомото

Промена на Гран При правилата за 2018 година: Трофеи за независните тимови и возачи

Мотори - пред: 7 часа

FIM Гран При комисијата ги објави новите промени на правилата за MotoGP сезоната 2018. Она што прво го привлекува вниманието е додавањето на два нови трофеи за независните тимови и возачи.

Абитебул: Саинз беше клучен за пласманот

Точка - пред: 5 часа

Шефот на Рено, Сирил Абитебул, вели дека енергијата и искуството кое Карлос Саинз го применил при неговото преминување во Рено, било витално за напредокот на тимот во завршницата од сезоната и освојувањето на шестото место во генералниот пласман, ...

Гинтоли: Ќе се натпреварувам во 2018 година

Мотори - пред: 8 часа

Силвиан Гинтоли пoтврди дека ќе се натпреварува следната сезона иако го загуби местото во Светскиот и во Британскиот Супербајк шампионат. Французинот беше поврзуван со премин во Puccetti Kawasaki по двата настапи кои ги имаше во текот на минатата ...

Останато

Атанасов такеводно академија мајсторски стигна до пет медали на „Хереја опен 2017“ (ФОТО)

IPON - тукушто објавено

Атанасов таеквондо академијата викендов освои 2 златни медали, 2 сребрени и 1 бронзен на еден од највисоко рангираните Меѓународни турнири 8.„Хереја опен 2017“ во Софија, Бугарија. „Христијан Спасовски на првото учество во сениорската конкуренција ...

Kаратистот Неделковски на прием во општина Ѓорче Петров

А1 On - пред: 8 часа

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска оствари средба со младиот каратист Александар Неделковски кој на Балканското првенство во карате за кадети, јуниори и помлади сениори, одржано во Херцег Нови, Црна Гора, освои сребрен ...

16 поврзани вести »

Се појави видео кое УФЦ сака да го забрани: Поранешна шампионка едвај преживеала поради суровите методи на отстранување килограми!

Сител - пред: 11 часа

Јоана Једржејчик, поранешна УФЦ шампионка во категоријата од 48 д 52 килограми, доживеала брутален метод за отстранување на килограми пред борба во УФЦ. Полјакинката неодамна го доживеала првиот пораз во УФЦ кариерата по 14 победи и го изгубила ...

8 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт