Останато

Волкан Оездимир е уапсен во Флорида

IPON - пред: 4 часа

Полутешкашот на УФЦ Волкан Оездемир е уапсен во саботата во Флорида. Полицијата го уапси во Форт Лодердејл и го обвини за тежок физички напад. Тој е задржан во притвор во Бровард Каунти до сослушувањето со кауција од 10.000 долари.

Тете ја одбрани титулата светски првак за рекордни 11 секунди (ВИДЕО)

IPON - пред: 7 часа

Золани Тете (26-3, 21 КО) во Белфаст постави рекорд за најбрза одбрана на титулата светски првак. 20 годишниот Јужноафриканец во првата обрана на ВБО титулата во бантам категорија, со првиот удар за 11 секунди го нокаутираше сонародникот Собонис ...

Маленко: Ја избркавме политиката, пливањето конечно е во рацете на пливачите

МКД - пред: 10 часа

Новиот претседател на Пливачката федерација на Македонија, Александар Маленко најавува подобри денови за пливањето во нашата земја, со сериозен, искрен и професионален пристап до повторно заживување на овој спорт.

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Јелена Докиќ: Со часови седев гола, а тој ме маваше со каиш

А1 On - 18.11.2017

Поранешната тенисерка Јелена Докиќ во својата автобиографија откри дека нејзиниот татко Дамир ја злоставувал, но и дека мајка и не реагирала. – За неа тоа беше нормално, зошто и таа беше малтретирана и емотивно и психички, и неа ја тепаше редовно.

5 поврзани вести »

Почина легендарниот кревач на тегови Наим Сулејманоглу

Алсат-М - 18.11.2017

И Легендарниот турски кревач на тегови Наим Сулејманоглу почина денеска во Инстабул, откако во болницата „Мемориал“ му беше извршена трансплантација на црниот дроб. Сулејманоглу е роден на 23 јануари 1967 година.

4 поврзани вести »

МОК со нова обука на тренери – веслање

Слободен Печат - 18.11.2017

Македонскиот олимписки комитет во соработка и директна комуникација со Меѓународната веслачка федерација (ФИСА) и Веслачката федерација на Грција, за потребите на Веслачката федерација на Македонија обезбеди едукација и надградување на знаењето на ...

Илјадници трчаа на ,,Смогатон” во Делхи (ВИДЕО)

Канал5 - пред: 6 часа

Над 30 000 учесници со маски го истрачаа маратонот во Њу Делхи . Додека со денови градот е обвиен со смог , над 30 илјади негови жители решија да го изреазат својот револт преку трчање. Иако условите не беа како минатиот месец , кога градот беше ...

Пет од пет за Сеишин во Сливен, 3 сребра и 2 бронзи (ФОТО)

IPON - пред: 6 часа

Џудо клубот Сеишин од Прилеп забележа пет од пет учинок на Меѓународниот турнир во џудо за помлади пионери и деца во Сливен, Бугарија, односно со пат натпреварувачи освои пет медали. Сеишин освои 3 сребрени и 2 бронзени медали.

Реваншот Головкин – Алаврез на 5 мај

IPON - пред: 3 часа

Втората епизода од супер дербито меѓу Генади Головкин и Канело Алварез ќе се одржи на 5 мај. Ова го откри промоторот на Мексиканецот Оскар де ла Хоја. Првата соредба заврши нерешено. Тоа му беше доволно на Казахстанецот да ги одбрани светските ...

Бени Османоски го нокаутира Жереми Сергеј, на 16 декември ја брани светската титула (ВИДЕО)

IPON - пред: 4 часа

Синоќа со нокаут во втората рунда Бени Османоски извојува победа на настанот Фајт најт во Фолкенвилтс во Швајцарија во К-1. Османоски прво го прати во нокдаун Жереми Сергеј (Франција), потоа се исправи и уште еднаш се најде на подот, по што веќе не ...

Регионалниот тим – Италија 12-6, Нуришов и Муаремовски поразени (ФОТО)

IPON - пред: 6 часа

Регионалниот тим ја победи селекцијата на Италија на бокс двомечот синоќа во Подгорица со 12-6. Во супер атмосфера во фоајето на универзитетот во Подгорица пред голем број на гледачите видоа девет извонредни борби.

ФОТО: Александар Неделковски по десети пат е државен првак во карате

Курир - пред: 5 часа

Денеска се одржа Државното првенство во карате организирано од карате федерацијата на Македонија за кадети, јуниори како и У-21. А на ова државно првенство Александар Неделковски во своите категории издвои убедливи победи со (5:0).

Вардар со ШОК за Весна Пробиштип

Спортклуб - пред: 9 часа

Одбојкарскиот клуб на Вардар кој е составен од млади надежни играчи, потпомогнати од неколку наши репрезентативци, направи големо изненадување во 4. коло од Првата лига. „Црвено-црните“ вчера во Пробиштип го изненадија фаворизираниот и искусен тим ...

Ву шу тимот на Македонија освои 4 медали на Осло вушу опен 2017 (ВИДЕО)

IPON - пред: 8 часа

Македонскиот национален тим во ву шу освои 2 златни, 1 сребрен и 1 бронзен на 6-тото издание на Осло вушу опен 2017 во конкуренција на натпреварувачи од 20-тина земји. Горан Андонов може да биде горд нанатепреварувачите и соработниците: Пепи Велков, ...

Хадис Рамадани не знае за пораз во професионалниот кик бокс (ФОТО)

IPON - пред: 9 часа

Хадис Рамадани не знае за пораз на профи рингот во Швајцарија, бидејќи синоќа го победи Абдулазим Фаими во Фолктесвил. Рамадани вели дека победил многу силен противник со огромно искуство.

Историски златен медал на Хмаза Јашари на Европскиот џудо куп во Унгарија (ФОТО)

IPON - пред: 9 часа

Хамза Јашари (-66 кг) го освои првиот златен медал за Македонија на еден Европски џудо куп за кадети. Јашари до првото место на Европскиот куп во Гиор во Унгарија стигна по пет одлични борби.

Монтоја: Сигурен сум дека Кубица не е 100% способен за Формула 1

Шеталиште - пред: 10 часа

Хуан Пабло Монтоја не верува дека Роберт Кубица може да направи спектакуларно враќање во спортот. Полјакот заедно со Пол Ди Реста беа повикани од страна на Вилијамс да направат пробни тестови со болидот од 2014 година и тоа на патеките во Велика ...

Ѓоргиев ја прекина серијата порази на Онико

Екипа - пред: 16 часа

Екипата на Онико ја прекина мини-серијата од два порази во полскиот шампионат откако синоќа славеше на гостувањето против Завиерце со 2-3 во сетови. Најзаслужен за овој триумф е капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев, ...

Алонсо ќе тестира со Тојота во Бахреин

Стандард - пред: 15 часа

Веројатноста Фернандо Алонсо да се натпреварува за Тојота во 24-те часа Ле Ман во 2018 значително се зголеми. Шпанецот ќе го тестира хибридниот TS050 во Бахреин, ден по завршувањето на Светското првенство за издржливост.

Најснаодливиот судија во борењето (ВИДЕО)

IPON - 18.11.2017

Ваков судија бо борењето не сте виделе. Ова се случио на меч во борење грчко-римски стил во средно школо во САД. Судијата светски мега цар. ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт