Стил

ФОТО: 20-годишна студентка по медицина од Индија победи на „Мис на светот“

Фемина - пред: 51 мин

Мануши Чилар е новата Мис на светот. 20-годишната мисица од Индија се истакна помеѓу 118-те убавици кои учествуваа во трката за посакуваната титула на натпреварот за убавина, кој се одржа во Кина.

29 поврзани вести »

10 природни шампони по руски народни рецепти

Руска реч - пред: 5 часа

Шампоните за коса се наше секојдневие. Во продавниците можете да видите изобилство шампони и сите тие се за различен вид коса. Многумина тврдат дека шампоните за коса што ги купуваме од продавница ја ослабуваат косата, ја прават покревка и дека е ...

5 поврзани вести »

Збогум, Азедин Алаја

МакМода - пред: 10 часа

Модниот дизајнер Азедин Алаја засекогаш ќе остане запаметен како голем уметник со порака. Во 77-та година од животот почина Азедин Алаја, дизајнерот со туниско потекло, чии женствени и префинети креации ги обожаваат жените ширум светот.

13 поврзани вести »

Парите за Стефан се собрани, тој може да замине на операција за да му се спаси видот

еМагазин - 18.11.2017

Парите за операција на малиот Стефан се собрани и тој ќе може да се оперира во Русија. „Добри луѓе, ви благодариме за хуманоста и агилноста, и сакам да ве известам дека средствата за операција за Стефан се собрани.

4 поврзани вести »

Саше Политико бара од Минчо Јорданов 4.400 денари за поправката на скршениот телефон

Либертас - 17.11.2017

Новинарот Саше Ивановски – Политико бара од бизнисменот Минчо Јорданов пари за поправката на мобилниот телефон чиј екран беше скршен за време на инцидентот на настанот за одбележување 20 години од постоењето на „Макстил“.

ФОТО: Вила со прекрасен планински поглед во Чиле

А1 On - пред: 25 мин

Вилата Вина Вик е луксузно одморалиште сместено на планината Колчагва во срцето на Чиле, опкружено со прекрасни планински пејзажи. Хотелот просто ќе направи да заборавите на сите Ваши грижи.

ФОТО: Луксузна вила со поглед на океан

А1 On - пред: 31 мин

Вилата Омбак е современа и луксузна куќа, во која се снимени сцените од филмот „Јади, моли, сакај“ со Џулија Робертс, а нејзината вредност изнесува 1,2 милиони фунти. Вилата има поглед на океан на преубвиот остров Нуса Лембонган, на југоистоичниот ...

Во мода се враќаат предимензионираните чанти

МакМода - пред: 7 часа

Огромните, предимензионирани чанти се враќаат на модната сцена и ќе бидат „маст хев“ во сезоната на потопли денови. mango Судејќи според пролетните колекции 2018 на луксузните модни марки кои неодамна се случуваа на модните недели во Њујорк, Милано, ...

15 нови шалчиња од Зара и 15 идеи како да ги носите

МакМода - пред: 7 часа

Шалчињата се неизбежен моден додаток за време на студениот период, и не само што имаат практична причини, служат и за надополнување на стилот, а честопати знаат да бидат и центар на вниманието.

8 фризури што го откриваат вистинскиот карактер на мажите

Кафе пауза - пред: 8 часа

Фризурата е многу важен дел од изгледот. Но, дали сте знаеле дека фризурата може да открие многу работи за човекот што ја носи? На крајот на краиштата, сигурно постои причина зошто го одбрале баш тој изглед за нивната коса.

MANGO има супер чизмички од плиш

МакМода - пред: 9 часа

Црната боја „оди“ со се, а плишот секогаш не одвојува од толпата. комбинирајте ги со трендовски кариран костум од Манго Со висина до глуждовите, овие црни плишани чизмички од Манго ќе ги носиме со задоволство во текот на студените денови.

Модели на спортски чизмички од Tom Tailor

МакМода - пред: 9 часа

Модната марка Tom Tailor оваа сезона акцентот го става на удобноста, форсирајќи модели на чизми, поточно чизми-патики, кои би можеле да ги носиме од утро до вечер. Освен што се удобни и практични, моделите се многу топли па со тоа се совршени за ...

Tрикови со кои облеката ќе ви изгледа скапо, без да трошите многу пари

Црнобело - пред: 9 часа

Иако многумина не се свесни за тоа, сепак, за жената да изгледа добро средено е потребно само да се следат неколку основни принципи. Воопшто не треба да трошите многу пари за вашиот изглед да биде совршен, потребна е само добра комбинација и неколку ...

Чанта во облик на куче

А1 On - пред: 22 часа

На сите во светот на модата им е познато колку модниот дизајнер Том Браун го сака своето куче Хектор, па често го користи како инспирација за своите креации и колекции. Па така, последното што тој го дизајнираше е чанта во облик на Хектор, и линија ...

ИО столица за индивидуално уживање

А1 On - пред: 23 часа

Столицата ИО ја разви Хуан Очоа од Институтот ФИДИ во Фиренца. Оваа елегантна столица ги охрабрува корисниците да се опуштат и да уживаат во своето лично време. Со заоблени агли, ова парче мебел дава удобно чувство, додека двете бои на дрвото даваат ...

Новиот Хаблот часовник инспириран од играта голф

А1 On - пред: 23 часа

Компанијата Хаблот создаде часовник наменет за голфери, имајќи предвид дека голфот важи за еден од најпрецизните спортови во светот. „Биг Бенг Јунико Голф“ часовникот со својот специфичен изглед, е вистинско олицетворение на посветеноста на ...

Зимски модели на здолништа пред кои оваа зима ќе се поклони

Шеталиште - 18.11.2017

Секое годишно време има различни услови што се однесува до модниот стајлинг. Понекогаш навистина ни е тешко да сокриеме некои материјали затоа што не одговараат на престојната сезона. Но, повторната средба со нив во нашите плакари навистина ...

Њујоршките таксисти позираа за секси календар

Сакам да кажам - 18.11.2017

Таксистите од Њујорк биле нарекувани различни работи низ годините… љубезни, невнимателни, понекогаш невоспитани. Но секси? Тоа е целта на оригиналниот календар со дузина њујоршки таксисти во провокативни пози во и надвор од нивните возила.

Чорапи со машнички за најинтересната модна приказна на сезоната!

Divian Arts - 18.11.2017

Сандалите ги оставивме за некои други временски услови, а затворените чевли станаа дел од нашиот секојдневен живот. За да ги направите поинтересни, а секој ден да се чувствувате како да носите сосема нови чевли, време е во својата колекција на ...

Најновите кратки невестински фустани за 2018

Шеталиште - 18.11.2017

Доколку гледате на инстаграм, или било на кое место каде би го пребарувалеи препознале вашиот најубав невестински фустан од соништата, можеби би забележале разочарано дека горе-долу сите дизајни се исти.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт