Тенис

Бекер ја предаде Германија: Не се чуствувам Германец, Лондон е мојот дом

Дерби - пред: 6 часа

Борис Бекер, тројниот освојувач на Бимблдон и една од најголемите тениски легенди, која наполни 50 години, излезе со морбидна изјава во јавноста дека не се чуствува Германец и дека сака да биде закопан на Вимблдон.

4 поврзани вести »

Моја: На Мареј и на Ѓоковиќ нема да им биде лесно да се вратат на врвот

Шеталиште - пред: 4 часа

Карлос Моја вели дека ќе биде тешко Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ да го повторат успехот на Рафаел Надал и Роџер Федерер во 2018 година. „Никогаш не знаеш што ќе се случи. Рафа и Роџер успеаја, но тоа не беше толку лесно како изгледаше.

6 поврзани вести »

Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија

А1 On - пред: 23 часа

Томислав Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија откако беше совладан од Шахин Кхаледан од Иран во два сета со 6:1 и 6:4. Тој загуби и во играта во двојки, каде што заедно со канаѓанецот Павел Краиник го предадоа мечот по првиот гем во ...

7 поврзани вести »

ВИДЕО: Гофин го надигра Пуј, Белгија поведе во финалето на Дејвис Купот

Gol.mk - пред: 20 мин

Белгија поведе во финалето на Дејвис Купот против домашната Франција со 1-0, откако во првиот сингл меч на стадионот „Пјер Моруа“ во Лил, првиот белгиски рекет и седмиот тенисер на светот, Даниел Гофин го совлада вториот француски рекет, Лукас Пуј ...

ВИДЕО: Стадионот во Лил ја доживеа истата трансформација како пред четири години

Gol.mk - пред: 17 часа

Пред четири години Франција ја пречека Швајцарија на стадионот „Пјер Моро“ во Лил, а по неколку недели работа, стадионот беше трансформиран од тревнат терен за фудбал, во тениски терен на земјена подлога.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт